Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.05.2021, 11:25

Retro obývačka na kolesách. Kontroverzná Honda ponúka malý dojazd, no veľkú charizmu

  • HN otestovali jedno z najvýraznejších elektrických áut.
  • Napriek malým rozmerom pútala Honda e Advance pohľady doslova všade.
Retro obývačka na kolesách. Kontroverzná Honda ponúka malý dojazd, no veľkú charizmu
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

V redakcii HN sme už otestovali všeliake mašiny. Mali sme tu autá s výkonom presahujúcim šesťsto koní, mali sme tu zaujímavé americké kúsky či japonské lahôdky. Avšak len málo z týchto áut vzbudilo medzi našimi známymi toľko záujmu ako útla Honda e Advance.

Dokonca sme vďaka nim spoznali aj nových susedov, ktorí si ju prišli obzrieť, pričom nám pred domom videli stáť už množstvo výkonnejších áut.

Na druhej strane, treba uznať, že tento elektromobil vôbec nie je nenápadný. Vzbudzuje emócie nielen svojimi rozmermi či proporciami, ale najmä jedinečným retro dizajnom. Ten odkazuje na úplne prvú generáciu dnes už legendárnej Hondy Civic. 

​​Dizajn je vskutku jedinečný a snáď ani fanúšikovia značky nečakali, že po prvých prototypoch na autosalónoch sa do sériovej výroby skutočne dostane práve v tejto podobe. Osobne sa nám síce nepozdáva, no množstvo pozitívnych reakcií okolia len podčiarkuje, ako veľmi sú naše názory subjektívne. Smelo tak môžeme napísať, že Honda e sa väčšine ľudí skrátka páči. 

​Azda “najretrovejšie” pôsobia predné okrúhle svetlomety. Tie obsahujú dvanásť samostatných LED diód a práve vďaka nim sa dá dosiahnuť viacero zaujímavých funkcií osvetlenia. Majiteľa tak môže potešiť napríklad svojské uvítacie zasvietenie. Podobne fungujú aj zadné svetlá, pričom brzdové svetlo aj smerové svetlo sú súčasťou jedného celku.

Zaujímavým dizajnovým prvkom je aj nabíjací port umiestnený v strede kapoty. Úprimne, niekoho môže vyrušiť, no toto auto ide celkovo na vec inak a netradičné miesto na nabíjanie tak bolo to posledné, čo nás trápilo. My sme ho vnímali hlavne ako výhodu kvôli prístupu s nabíjacím káblom. Totiž, keď majú nabíjací port niektoré elektromobily či plug-in hybridy v bočnej hrane, nie vždy sa vám musí podariť dočiahnuť sem káblom.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.