Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.04.2021, 00:00

Zrodila sa nová japonská legenda. K úplnej dokonalosti jej chýba málo

Toyota Yaris GR nemá na dnešnom trhu konkurenciu. Spolu s najsilnejším trojvalcom sveta ponúka zážitok, ktorý tu už roky chýbal.

Doba ikonických automobilov je už zrejme nadobro za nami. No uznávame, že stále vznikajú výnimočné autá, ktoré si obľúbite. Dnešné vozidlá ponúkajú nespochybniteľne väčší výkon, technologickú výbavu, komfort, bezpečnosť či kombináciu všetkých spomenutých parametrov do jedného balíka, akoby sa z nich ale postupne vytrácalo isté jedinečné čaro.

Chýba im iskra, ktorú mali v sebe špecialitky napríklad z 90. rokov. Dnes dokonca mnohé z nich patria k skutočne vyhľadávaným artiklom. Prečo asi? A potom z času na čas príde výstrelok, ktorý všetkým pochybovačom zavrie ústa. Že sa dnes nedá vyrobiť auto, ktoré síce nebude dosahovať najväčší obrat z portfólia značky, ale dokonale poteší jazdecky založených fanúšikov? Ktoré vo vás vzbudí niektoré nečakané emócie?

​Jednoducho si poviete, že tá dnešná doba plná tlaku na emisie a čoraz rozsiahlejšia elektrifikácia predsa len ešte nie je taká zlá. Človeku sa ani nechce veriť, s čím v poslednej dobe napríklad Toyota prichádza na trh. Toyota GT86 v roku 2012 bol len začiatok.

​O päť rokov znovuzrodená Supra v spolupráci s BMW a pred rokom malý nabrúsený športiak GR Yaris je následne veľmi príjemné pokračovanie. Veľmi. A to všetko kvôli dôvere v hybridy, pre ktoré sa automobilka pred rokmi rozhodla. Vďaka za toto smerovanie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.