Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2021, 11:25

Rodinná praktickosť s kompaktnými rozmermi. Španielske SUV ohúri, aj keď sa nesnaží

Seat Ateca prichádza v novej faceliftovej podobe. Je skôr nenápadný ako extravagantný, no o to viac si získal naše sympatie.

Rodinná praktickosť s kompaktnými rozmermi. Španielske SUV ohúri, aj keď sa nesnaží
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Seat vstúpil do vôd športovo-úžitkových vozidiel modelom Ateca v roku 2016 a celkovo ním posilnil svoje predaje. Napokon, nemať vlastné SUV v tej dobe by už mohlo byť od značky trúfalé. Stačí sa pozrieť, ako sa darilo napríklad Peugeotu s jeho šmrncovým zástupom SUV.

Práve Ateca sa však s veľkou cťou zhostila úlohy prvého svojho druhu v špenielskej automobilke. Iste aj záujem o ňu prispel k tomu, aby Seat uviedol novú Atecu s faceliftom. Jej prvý test sme vám prinieslil už pred časom, presnejšie vo výbave Xperience s dieslovým pohonom.

​Aktuálne nám v redakcii pristála však aj ďalšia výbava a motorizácia. Ako si počínala benzínová Ateca v skromnejšom prevedení Style Family? To sa dozviete v nasledujúcom texte.

Striedmy dizajn

Ateca nie je obor a klasifikovať ho možno skôr ako kompaktné SUV. Zaujať tak potencionálnych kupcov môže práve vďaka svojím “akurátnym” rozmerom. Iste si ho však netreba mýliť s crossoverom. Na to je až príliš robustný. Z hľadiska dizajnu nastali v porovnaní s Atecou z roku 2016 viaceré zmeny. V prednej časti je vynovená maska chladiča a stretávame sa aj s novými LED svetlometmi.

​V zadnej časti došlo tiež k zmenám v rámci svetiel, takže tu nájdete LED svetlá s dynamickými smerovkami. Môže to od nás pôsobiť povrchne, no nám sa tento výstrelok veľmi páči a sme radi, že si tu našiel miesto.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.