Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2020, 11:40

Kompaktné SUV od Seatu je teraz ešte lepšie. Po modernizácii ho ovládate aj hlasom

Rok 2019 bol pre Atecu najúspešnejší s predanými takmer stotisíc kusmi - na úspech chce teraz nadviazať modernizovaná verzia tohto kompaktného SUV.

Kompaktné SUV od Seatu je teraz ešte lepšie. Po modernizácii ho ovládate aj hlasom
Zdroj: Seat

Španielsky Seat osviežuje svoj úspešný model Ateca predstavením verzie 2020. Modernizované vozidlo nadväzuje na tradičné atribúty kompaktného SUV a pridáva k nim osviežený a podľa slov samotnej automobilky i emocionálnejší dizajn karosérie či interiéru, úplnú digitálnu konektivitu, zvýšenú úroveň bezpečnosti a komfortu, ako aj vyššiu efektivitu vďaka modernizovaným motorom.

Ateca sa predstavila v roku 2016, pričom sa vyrába v českých Kvasinách a ihneď zaujala ako pomerne priestranné i praktické SUV s osobitým štýlom. Po štyroch rokoch sa teraz dočkala vítanej modernizácie, ktorá je rozsiahlejšia, než sa môže zdať.

„Ateca patrí k najúspešnejším modelom značky, od uvedenia v roku 2016 sa z neho predalo vyše 300-tisíc kusov. Nový Seat Ateca 2020 predstavuje evolúciu pôvodného produktu a má ambíciu nadviazať na jeho úspech a konsolidovať našu pozíciu v jednom z najdôležitejších segmentov trhu,“ povedal Carsten Isensee, predseda predstavenstva Seat.

Dizajnové zmeny

Z pohľadu dizajnu sa zmenilo niekoľko detailov, ktoré prispievajú k atraktívnejšiemu vzhľadu modelu. Ročník 2020 tak prináša evolúciu s najmodernejšou osvetľovacou technológiou ako svetlomety FULL LED a LED zadné skupinové svetlá už v štandardne, ako aj dynamické smerové svetlá. 

Pozmenené boli aj nárazníky, kvôli ktorým sa o 18 milimetrov (celkom 4 381 milimetrov) zväčšila dĺžka vozidla. Celkový vzhľad, najmä prednej časti, sa aktuálne už viac podobá na ďalších nových členov súčasnej ponuky značky a tiež napríklad vlajkovú loď športovo-úžitkových vozidiel Tarraco.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.