Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2020, 11:40

Kompaktné SUV od Seatu je teraz ešte lepšie. Po modernizácii ho ovládate aj hlasom

Rok 2019 bol pre Atecu najúspešnejší s predanými takmer stotisíc kusmi - na úspech chce teraz nadviazať modernizovaná verzia tohto kompaktného SUV.

Kompaktné SUV od Seatu je teraz ešte lepšie. Po modernizácii ho ovládate aj hlasom
Zdroj: Seat

Španielsky Seat osviežuje svoj úspešný model Ateca predstavením verzie 2020. Modernizované vozidlo nadväzuje na tradičné atribúty kompaktného SUV a pridáva k nim osviežený a podľa slov samotnej automobilky i emocionálnejší dizajn karosérie či interiéru, úplnú digitálnu konektivitu, zvýšenú úroveň bezpečnosti a komfortu, ako aj vyššiu efektivitu vďaka modernizovaným motorom.

Ateca sa predstavila v roku 2016, pričom sa vyrába v českých Kvasinách a ihneď zaujala ako pomerne priestranné i praktické SUV s osobitým štýlom. Po štyroch rokoch sa teraz dočkala vítanej modernizácie, ktorá je rozsiahlejšia, než sa môže zdať.

„Ateca patrí k najúspešnejším modelom značky, od uvedenia v roku 2016 sa z neho predalo vyše 300-tisíc kusov. Nový Seat Ateca 2020 predstavuje evolúciu pôvodného produktu a má ambíciu nadviazať na jeho úspech a konsolidovať našu pozíciu v jednom z najdôležitejších segmentov trhu,“ povedal Carsten Isensee, predseda predstavenstva Seat.

Dizajnové zmeny

Z pohľadu dizajnu sa zmenilo niekoľko detailov, ktoré prispievajú k atraktívnejšiemu vzhľadu modelu. Ročník 2020 tak prináša evolúciu s najmodernejšou osvetľovacou technológiou ako svetlomety FULL LED a LED zadné skupinové svetlá už v štandardne, ako aj dynamické smerové svetlá. 

Pozmenené boli aj nárazníky, kvôli ktorým sa o 18 milimetrov (celkom 4 381 milimetrov) zväčšila dĺžka vozidla. Celkový vzhľad, najmä prednej časti, sa aktuálne už viac podobá na ďalších nových členov súčasnej ponuky značky a tiež napríklad vlajkovú loď športovo-úžitkových vozidiel Tarraco.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.