Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2021, 00:01

Vyše 500 kilometrov v luxuse. Nový Rolls-Royce ukázal, kto je kráľom ciest

Na exkluzívnom roadtripe z Prahy do Budapešti na Rolls-Royceoch sme vyskúšali dve luxusné novinky, teda Nový Ghost a jeho predĺženú verziu Extended.

Nový Rolls-Royce Ghost mal premiéru v septembri minulého roka. Je nástupcom najúspešnejšieho modelového radu v celej 116-ročnej histórii značky a dizajnéri si dali záležať na minimalistickom vyhotovení - i keď to znie jemne šialene. Čo môže byť minimalistické na aute, ktoré patrí svojím spôsobom k najväčším a najmajestátnejším na našich cestách?

Nuž, minimalizmus je tu ukrytý v jednoduchosti a ladnosti jeho kriviek. Nenájdete tu žiadne zbytočné čačky-mačky, previsy či zvláštne tvarované spoilery. Navyše, dizajn sa prísne drží svojich starodávnych predchodcov a že ide o Rolls-Royce zbadáte už z diaľky.

Jednoduchý, no pritom nesmierne luxusný štýl tohto vozidla je odpoveďou na postopulentnú dizajnovú filozofiu.

​​My sme mali možnosť prejsť z Prahy po Brno na klasickej verzii a v Brne sme presadli za volant ešte luxusnejšej alternatívy – Rolls-Royce Ghost Extended, teda modelu, ktorý je o sedemnásť centimetrov dlhší. Zaujímavosťou pritom je, že táto dĺžka sa neprejavuje vo zväčšenom kufri.

​Oba modely si zachovávajú slušný objem 500 litrov. Väčšia vzdialenosť náprav sa však pretavila do väčšej lóže v druhom rade sedadiel. Tu si užije majiteľ auta, ktorý bude mať dozaista svojho šoféra, ešte vyšší komfort. Práve preto tu pribudla aj elektronicky nastaviteľná podložka na nohy v podobe dokonale mäkkého koženého vankúša.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.