Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.09.2020, 14:36

Rolls-Royce predstavil nový ultra luxusný Ghost. Jeho cena začína v závratnej výške

Britský výrobca Rolls-Royce predstavuje svoj najnovší prírastok. Rolls-Royce Ghost je technologicky najpokročilejším modelom značky.

Rolls-Royce predstavil nový ultra luxusný Ghost. Jeho cena začína v závratnej výške
Zdroj: Rolls-Royce

Britská automobilka Rolls-Royce predstavuje novinky len zriedkavo. Exkluzívne, luxusné autá z jej dielne tak vzbudzujú o to väčšiu zvedavosť pri predstavení.

A či už patríte k fanúšikom značky, alebo nie, predsa len sa oplatí nazrieť na čerstvý prírastok do portfólia opulentného výrobcu. Ide o ultra luxusný Rolls-Royce Ghost 2020.

Zdroj: Rolls-Royce

​Dedičstvo modelu Ghost siaha do roku 2009 a vznikol ako odpoveď na požiadavky náročných klientov, ktorí chceli o niečo miernejší a minimalistickejší dizajn Rolls-Royce, ako ponúkala vlajková loď Phantom. Tento cieľ sa podarilo naplniť a Ghost sa stal najúspešnejším produktom v celej 116-ročnej histórii značky.

Jednou z najväčších zaujímavostí je novinka Illuminated Fascia. Je to podsvietenie palubnej dosky, ktoré pochádza od dizajnérskeho tímu Bespoke Collective.

Špičkoví remeselníci i konštruktéri strávili viac ako 10-tisíc hodín nad vytvorením žiariaceho nápisu Ghost, ktorý obklopuje 850 hviezd. Tento podsvietený kus palubnej dosky sa nachádza pred spolujazdcom a rozsvieti sa až po naštartovaní vozidla.

Zdroj: Rolls-Royce

​Táto novinka ladí s už preslávenou hviezdnou oblohou Headlighter Starlight, ktorá je symbolom Rolls-Royce rovnako, ako soška Spirit of Ecstasy v prednej časti, maska chladiča Pantheon Grille alebo monogram dvojitého R.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.