Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2019, 13:37

Toto je najdrahšie SUV na svete. Vo výbave má lietajúci koberec aj dáždnik

  • Rolls-Royce Cullinan má za sebou rakúsku premiéru. Nechýbali sme pri tom.
  • Astronomická cena, množstvo luxusu a skvelé vybavenie.

Viedenský autosalón Vienna AutoShow 2019 hostil v tomto ročníku priam obrovskú rakúsku premiéru. Obrovskú nie len metaforicky, ale aj doslova. Britská luxusná značka automobilov Rolls-Royce sem totiž so sebou priniesla Rolls-Royce Cullinan, teda svoje prvé SUV. 

Cullinan si získal návštevníkov svojimi majestátnymi rozmermi i detailami a funkciami, ktoré doň výrobca vložil. Majiteľ si navyše môže auto personalizovať neskutočným množstvom spôsobov. Od gravírovania kože cez vyšívanie rodinného erbu na sedadlá až po vybrúsenie vzorov do dreva na dverách auta. Samozrejmosťou je prispôsobenie farby interiéru a laku auta. 

​2,6-tonový Cullinan uvedie do pohybu dvoma turbami prepĺňaný dvanásťvalec s výkonom 570 koní. Napriek rozmerom sa však vraj veľmi dobre ovláda a výrobca ho označuje za mimoriadne praktické, určené najmä ženám.

Nie je to náhoda, pretože vedúcou vývoja Cullinanu bola žena, Rakúšanka Caroline Krismer. Rozhovor s ňou vám prinesieme už onedlho a nazrieme v ňom aj do zákulisia testov pred spustením výroby.

​Konkurenciu, samozrejme Cullinan má, no tá len ťažko zápasí s luxusom, ktorý prináša na trh. Viac zaujímavostí sa o ňom dozviete v našom videu. 

Na autosalón Vienna AutoShow 2019 nás pozval Rolls-Royce Motor Cars