Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2021, 15:00

Predsudky bokom. Vylepšené SUV od Peugeotu dokáže zmazať nálepky z minulosti

Peugeot zmodernizoval svoj známy športovo-úžitkový model 3008, pričom s prepracovaným dizajnom teraz ešte viac rúca zaužívané predsudky o "Francúzoch".

Predsudky bokom. Vylepšené SUV od Peugeotu dokáže zmazať nálepky z minulosti
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Peugeot 3008 snáď ešte nutne nepotreboval facelift. Napriek tomu sa značka rozhodla, že dozrel ten správny čas a svetlo sveta uzrel Nový Peugeot 3008. S pôvodným modelom to dotiahli medzi najúspešnejšie kompaktné SUV s počtom 800-tisíc predaných kusov a v roku 2017 sa stal Peugeot 3008 dokonca Autom roka. Na vlne úspechu sa chcú zviezť čo najdlhšie, a tak možno i to prispelo k miernej zmene imageu.

Novšie generácie Peugeotov majú všetky do jedného svoje typické tvary, vďaka ktorým túto značku rozoznáte už z diaľky. Verzia 3008 však napríklad nemala povestné tesáky, no práve v tomto facelifte ich dostala do výbavy v podobe LED denných svetiel. Na cestách sa tak bude na vás ceriť už aj toto vynovené SUV. Na zúbok sme sa mu pozreli aj v našej redakcii, kde sme ho privítali v tmavom elegantnom prevedení.

​Predné svetlá prešli však tiež zmenou a už v nich nie je výrazný zárez. Redizajnované sú i zadné svetlomety, ktoré využívajú Full LED technológiu a už samozrejmosťou je ich svietenie v troch líniách, teda akýchsi zárezoch pazúrov.

Či už sa vám to páči, alebo nie, automobilka jednoducho vo svojich nových modeloch stavila na robustne vyzerajúcu masku. 3008 nie je výnimkou a nos tohto vozidla je celkovo poriadne vysoký. Tento raz má však novú bezrámovú mriežku chladiča, vďaka čomu by mal dizajnovo pôsobiť viac čisto a modernejšie.

Osobne sa nám vizáž novinky pozdáva a patríme k fanúšikom pežoťáckych štvorkolesových tátošov z posledných rokov. Podľa nás sa vtedajšiemu šéfdizajnérovi Julesovi Vidalovi podarilo mimoriadne obnoviť portfólio a značka skrátka dostala svoj dizajn do povedomia tak silno, že keď niektorý model Peugeotu zbadáte, jednoducho ho viete priradiť do ich stajne.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.