Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.04.2021, 00:00

Vyskúšali sme nabrúsený španielsky kombík. Dáva zmysel iba v jedinom prípade

Ako sa v redakčnom teste darilo plug-in hybridnému praktickému Leonu z dielne Cupry a pre koho je primárne určený?

Vyskúšali sme nabrúsený španielsky kombík. Dáva zmysel iba v jedinom prípade
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Pri pohľade do technického preukazu Cupra Leon SP očakávania nadšeného fanúšika razom spľasnú. “To čo je za Cupru? Veď má len 110 kW,” spýtal sa zmätene kamarát, ktorý si pod značkou Cupra ihneď predstavil o pár desiatok koní viac.

Nuž, na jednej strane, táto plug-in hybridná Cupra má naozaj vyšší výkon ako 110 kW, no veci sú v tejto verzii nového kombíku trochu “komplikovanejšie”. Poďme ich postupne odhaliť a rozlúsknuť.

​​Divízia Cupra patriaca pod krídla Seatu uviedla vo februári minulého roka na svetlo sveta práve model Cupra Leon. Ten má predstavovať “Kráľa Leonov” a ako prvý Leon s novým medeným znakom uprostred prednej masky prináša komfort, zaujímavý dizajn i moderné technológie.

Na prvý pohľad by bol tento kus len bežným sivým autom. Kde-tam ho však zdobili ďalšie bronzové prvky, ktoré mu dodávali skvelý punc. Boli doslova neprehliadnuteľné a my sme sa aj pri pohľade na falošné olemované bronzové výfuky len pousmiali a povedali si - ale veď... dobre to vyzerá.

​Predný nárazník je športovejší, má väčšie nasávacie otvory a dokonca sú tu aj vlastné disky kolies s brzdami medenej farby s nápisom Cupra. V kombinácii s prednými svetlometmi či zadnou súvislou svetelnou lištou to celé tvorilo veľmi pekný celok. Samozrejme, necháme tu priestor aj pre váš osobný vkus, ktorý sa s tým naším nemusí stotožňovať.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.