Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.03.2021, 11:35

Zabudnite na kontroverznú masku. Novinka od BMW ponúka skvelý zážitok

Nie s každým autom sa nám lúči ťažko, no týždeň s BMW M440i xDrive Coupé prebehol až príliš rýchlo. A neprekážali nám ani jeho "bobrie zuby".

Zabudnite na kontroverznú masku. Novinka od BMW ponúka skvelý zážitok
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Ospravedlňte nás, ale z netypických ľadviniek BMW M440i už naozaj v tomto článku hlavnú tému robiť nebudeme. Áno, sú tam. Áno, všetci ich vidia. A áno, jedným sa páčia, iným nie. Samozrejme, právo na názor má každý a slobodne si môže o nich pomyslieť čokoľvek.

No toto auto si podľa nás nezaslúži, aby sme sa naň pozerali cez prsty vďaka tomu, že na prednej maske dostal do výbavy bobrie zuby. Dostalo totiž okrem toho do vienka množstvo iných špecifikácií, ktoré stoja za to. Ako sa za volantom cíti bežný šofér a čo nás na tomto kúsku najviac zaujalo? Prečítajte si naše postrehy.

​​Príťažlivý profil

Dizajn vychádza z predchodcu, no nájdete v ňom viacero iných zaujímavých prvkov. Reč je nie len o rade 3, no samozrejme aj o odvážne tvarovaných ľadvinkách, ktoré hovoria o ešte staršom dedičstve. Práve tie sa tvorcovia rozhodli pretlačiť a spraviť z nich nový symbol.

Osobne sa nám mimoriadne páči najmä profil auta. Áčkový stĺpik siahajúci ďaleko za zavesenie kolies vytvára akúsi pretiahnutú prednú kapotu a dodáva autu s trochou zveličenia až “muscle-car-nádych”. Zároveň, klesajúca strecha kupé poskytuje skvelé aerodynamické predpoklady.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.