Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2020, 14:01

Prvé kilometre s očakávaným kórejským SUV. Zaujme jazdou, dizajnom aj skvelými riešeniami

Na pár hodín sme dostali možnosť zajazdiť si s horúcou novinkou Hyundai Tucson v bohato vybavenej Premium hybridnej verzii za zhruba 35-tisíc eur. Aká je?

Prvé kilometre s očakávaným kórejským SUV. Zaujme jazdou, dizajnom aj skvelými riešeniami
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Hoci aktuálne situácia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu nie je vôbec priaznivá, podarilo sa nám za prísnych bezpečnostných a hygienických podmienok dostať na niekoľko hodinové prvé jazdy s očakávaným kórejským modelom Hyundai Tucson. Ten rozbúril vody svojou premiérou ešte v septembri tohto roka najmä kompletne prepracovaným vzhľadom a revolučnými riešeniami.

Fanúšikovia však netrpezlivo čakali na zodpovedanie najdôležitejších otázok. Ako bude jazdiť? Čomu všetkému priložil v novej generácii výrobca pozornosť? A bolo jej dostatok na to, aby model pokračoval vo svojej šnúre predajných úspechov či ich dokonca predčil? Odpoveď sme hľadali počas zoznamovacích kilometrov v okolí Modry za volantom plne hybridnej verzie s poriadne nabitou výbavou.

​Tucson patrí k jedným z vôbec najpredávanejších modelov značky Hyundai v Európe a vynikajúco sa mu darí aj na našom slovenskom trhu. Na výrobcu teda bol a stále je vyvíjaný veľký tlak, aby uspokojil predstavy o novej generácii svojho bestselleru segmentu SUV. Prvú splnenú úlohu si pritom mohol pripísať už po oficiálnom odhalení podoby, kedy svet zaujal nezvyčajným dizajnom. 

Na ceste ho ihneď spoznáte

V čase, kedy verejnosť mnohým automobilkám vyčíta "kopírovanie" tvarov a až veľmi veľkú dizajnovú podobu s konkurentmi, sa Hyundai snaží ísť proti prúdu a s Tucsonom rozbíjať zaužívané stereotypy. Najmä v porovnaní s uhladeným a skôr konzervatívne orientovaným predchodcom sa nová generácia zdá byť až šialene odviazaná. Môže za to prioritne predná časť a novo riešená maska chladiča so zabudovaným LED denným svietením, ktoré sa po deaktivácii stane "neviditeľným".

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.