Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2020, 15:17

​Hyundai rozbúril vody. Predstavil najpredávanejšie SUV značky s revolučnými zmenami

Úplne nový Tucson nie je podľa automobilky iba evolúciou predchádzajúceho modelu, ale kompletnou dizajnovou revolúciou.

​Hyundai rozbúril vody. Predstavil najpredávanejšie SUV značky s revolučnými zmenami
Zdroj: Hyundai

Hyundai odhalil v poradí už štvrtú generáciu modelu Tucson, ktorý prináša revolučný dizajn exteriéru i interiéru v duchu novej dizajnovej identity Sensuous Sportiness (Zmyselná športovosť) a rovnako tak bohatú ponuku najrôznejších motorizácií.

Prvá generácia úspešného zástupcu segmentu SUV siaha do roku 2004, pričom globálne sa z Tucsonu už predalo viac ako sedem miliónov kusov a v Európe je to z tohto počtu dovedna 1,4 milióna vozidiel.

​Ide tak o globálne najpredávanejšie športovo-úžitkové vozidlo tejto značky a niet sa teda čomu čudovať, že výrobca prikladá príchodu kompletne novej generácie patričnú váhu pozornosti a stavia na výrazné inovácie.

Hyundai je značkou s najširšou paletou elektrifikovaných pohonov, ktorá siaha od mild hybridov, hybridov, plug-in hybridov a čistých elektromobilov až po verzie s pohonom na palivové články,” vraví Michael Cole, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Hyundai Motor Europe.

Predstavenie nového modelu Tucson bolo pre nás dôležité aj preto, aby sme rozšírili elektrifikáciu aj do nášho celosvetovo najpredávanejšieho SUV. Toto odhalenie je ďalším míľnikom automobilky Hyundai, pretože teraz ponúkame elektrifikované pohony už vo všetkých našich vozidlách v segmente SUV. S pokrokovým dizajnom a so špičkovým pohonom bude Tucson aj naďalej kľúčovým modelom značky na európskom trhu,” dodáva.

Odvážny vzhľad

Nový Tucson, predstavený svetu začiatkom týždňa, nie je len evolúciou predchádzajúceho modelu, ale z pohľadu značky prináša hotovú revolúciu aj v oblasti vonkajšieho a vnútorného dizajnu. Prešiel totiž kompletnou premenou, pričom najviac upúta pozornosť nepochybne mohutná predná maska so skvele spracovanými dennými parametrickými svetlometmi Parametric Hidden Lights.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.