Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2020, 07:05

Zabudnite na hotely. Vyskúšali sme ideál v čase pandémie z dielne Fordu

  • HN si v súčasnom čase pandémie vyskúšali príjemnú alternatívu, ktorá môže byť príjemnou dobrodružnou (nielen) víkendovou náhradou bežných ubytovaní.
  • Do redakcie zavítal mild-hybridný Ford Custom Tourneo so zástavbou Nestbox od českej firmy Egoé.
Zabudnite na hotely. Vyskúšali sme ideál v čase pandémie z dielne Fordu
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Automobily segmentu MPV sa pomaly vytrácajú a ako ich náhrada nastupujú najmä športovo-úžitkové modely či mikrobusy. Tie majú svoje výhody a, pravdupovediac, začíname im čím ďalej, tým viac prichádzať na chuť. Minulý rok sme napríklad s praktickým rodinným Fordom Custom Tourneo zamierili do Čiernej Hory, príjemnej chorvátskej alternatívy.

Keďže tento rok mnohým dovolenkárom skazila plány pandémia koronavírusu, ktorá výrazne obmedzila možnosti a priniesla i výrazné obavy z nákazy, rozhodli sme sa zotrvať na Slovensku a preskúmať kúty severu našej krajiny. Síce opäť mikrobusom s modrým oválom v maske, no hneď s niekoľkými výraznými rozdielmi. Žiadny hotel totiž v tomto prípade nebudete nutne potrebovať, s trochou nadsádzky ho nahradí práve testovaný kúsok.

​Keď si apartmán veziete so sebou

Karavany či obytné prívesy sú dnes zbytočne drahé a zároveň kvôli niekoľkým dovolenkovým výjazdom v roku predsa nebudete vlastniť ďalšie (často nie práve najmenšie) auto. Riešením môže byť práve nami testovaná možnosť, a teda osemmiestny mikrobus Ford Custom Tourneo so šikovnou a cenovo prijateľnou zástavbou Nestbox od českej firmy Egoé.

Tá zabezpečí, že po pár minútach inštalácie máte z modelu praktický minikaravan s miestom na spanie, varenie, cestovanie i umývanie. Nestbox je pritom vyrobený na mieru konkrétnemu modelu, takže si ho môžete objednať aj do iného (väčšieho i menšieho) auta podľa vlastných požiadaviek. Konštrukcia samotnej zástavby využíva prevažne drevo, hliník a antikoro, pričom je osadená do batožinového priestoru.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.