Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2020, 00:01

Test britskej legendy v novej verzii. Pri jazde nezabudnite na jednu vec

  • Mini Cooper SE si udržiava svoj šmrnc aj v tichej elektrickej verzii. 
  • Nemá najvyšší dojazd, neodvezie ani veľkú rodinu, ale vyvažuje to inými prednosťami. 

Sledovať dlhodobo plány automobiliek a prežívať spolu s nimi ich míľniky a vývoj – to veru má svoje čaro. Presne pred troma rokmi v júni sme sa v Miláne povozili na prvom Mini Coopri s hybridným pohonom s označením Mini Cooper S E, pričom presnejšie išlo o plug-in hybrid modelu Countryman.

Už tu sme sa stretli po prvý raz so žltými prvkami na karosérii, ktoré boli nositeľmi informácie o čiastočnej elektrifikácii. V januári 2019 sme už videli hrdo sa vypínať čisto elektrický model Mini Cooper na výstave vo Viedni, kde takisto nechýbala “elektrická žltá” ladiaca s príjemnou striebornou metalízou.

O rok sme konečne mali možnosť vyskúšať tichú jazdu s plne elektrickým Mini Cooper SE. Samozrejmosťou boli žlté doplnky v podaní loga v prednej časti, znaku adaptéra pri dvierkach na nabíjanie a tiež žiarivo žltých spätných zrkadiel.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Práve vďaka týmto žltým dizajnovým prvkom tak budete môcť aj vy rozoznať elektrickú verziu legendárneho modelu Mini Cooper na našich cestách. Na prvý zbežný pohľad totiž nič nenaznačuje, s akým pohonom máte dočinenia. Stále je to rovnako podsadená chutná motokára, ktorá reže jednu zákrutu za druhou s britskou dôstojnosťou.

Legendárny dizajn

Dojem z dizajnu necháme na vás, no my ho považujeme za mimoriadne vydarený a natoľko výrazný, že si ho určite nezameníte s iným vozidlom. Ak máte radi štýl aj charizmu tejto značky, potom sa vám bude rozhodne páčiť.

​Trojdverová verzia bola zrejme v prípade elektrického modelu nutnosťou. Auto nemá práve rekordy trhajúci dojazd a redukcia veľkosti a hmotnosti je tak stiahnutá na maximum v prospech prejdených kilometrov. Nám sa však práve táto klasická menšia verzia páčila a za dizajn má u nás tento “Miník” poriadne plus.

Vyhrajte 5 x predplatné balíka Digital na rok

Zaregistrujte svoju emailovú adresu cez formulár nižšie a ste v žrebovaní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.