Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2020, 00:01

Test britskej legendy v novej verzii. Pri jazde nezabudnite na jednu vec

  • Mini Cooper SE si udržiava svoj šmrnc aj v tichej elektrickej verzii. 
  • Nemá najvyšší dojazd, neodvezie ani veľkú rodinu, ale vyvažuje to inými prednosťami. 

Sledovať dlhodobo plány automobiliek a prežívať spolu s nimi ich míľniky a vývoj – to veru má svoje čaro. Presne pred troma rokmi v júni sme sa v Miláne povozili na prvom Mini Coopri s hybridným pohonom s označením Mini Cooper S E, pričom presnejšie išlo o plug-in hybrid modelu Countryman.

Už tu sme sa stretli po prvý raz so žltými prvkami na karosérii, ktoré boli nositeľmi informácie o čiastočnej elektrifikácii. V januári 2019 sme už videli hrdo sa vypínať čisto elektrický model Mini Cooper na výstave vo Viedni, kde takisto nechýbala “elektrická žltá” ladiaca s príjemnou striebornou metalízou.

O rok sme konečne mali možnosť vyskúšať tichú jazdu s plne elektrickým Mini Cooper SE. Samozrejmosťou boli žlté doplnky v podaní loga v prednej časti, znaku adaptéra pri dvierkach na nabíjanie a tiež žiarivo žltých spätných zrkadiel.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Práve vďaka týmto žltým dizajnovým prvkom tak budete môcť aj vy rozoznať elektrickú verziu legendárneho modelu Mini Cooper na našich cestách. Na prvý zbežný pohľad totiž nič nenaznačuje, s akým pohonom máte dočinenia. Stále je to rovnako podsadená chutná motokára, ktorá reže jednu zákrutu za druhou s britskou dôstojnosťou.

Legendárny dizajn

Dojem z dizajnu necháme na vás, no my ho považujeme za mimoriadne vydarený a natoľko výrazný, že si ho určite nezameníte s iným vozidlom. Ak máte radi štýl aj charizmu tejto značky, potom sa vám bude rozhodne páčiť.

​Trojdverová verzia bola zrejme v prípade elektrického modelu nutnosťou. Auto nemá práve rekordy trhajúci dojazd a redukcia veľkosti a hmotnosti je tak stiahnutá na maximum v prospech prejdených kilometrov. Nám sa však práve táto klasická menšia verzia páčila a za dizajn má u nás tento “Miník” poriadne plus.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.