Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2020, 17:00

Prvá jazda s elektrickou motokárou od Mini. Našli sme ideálne mestské auto?

Aké sú naše prvé pocity z elektrického modelu Mini Cooper SE po absolvovaní úvodných kilometrov na Slovensku?

Ešte pred 60 rokmi to bol revolučný konštruktérsky princíp klasického Mini, ktorý dokázal i na minimálnej ploche vozidla vytvoriť maximálny vnútorný priestor. V roku 2001 následne vznikla moderná interpretácia kreatívneho využitia priestoru a zároveň tiež zábavy z jazdy, ktorá stála pri samotnom zrode prémiového segmentu malých automobilov.

Aktuálne prichádzajúci MINI Cooper SE na náš trh bude prvým čisto elektrickým prémiovým malým vozidlom, ktoré vydláždi cestu trvalo udržateľným a zároveň mimoriadne emotívnym jazdným zážitkom v mestskej premávke. Aspoň tak to predkladá vo svojej tlačovej správe samotná automobilka a my sme sa po pozvaní na prvé slovenské jazdy rozhodli aspoň do určitej miery zistiť, čo možno od tohto elektrického krpca očakávať.

Charakteristická žltá farba

Na prvý pohľad je Mini Cooper SE poháňaný výhradne elektrickou energiou v podstate na nerozoznanie od svojich súrodencov so spaľovacím motorom. Vonkajší a dokonca ani vnútorný priestor neprináša žiadne drastické zmeny. Detaily, ktoré však svetu prezradia, že tu hrá prím elektrina, nájdeme roztrúsené po celom aute. 

Prednú časť zdobí v prípade elektrickej verzie modelu Cooper plná maska chladiča so žltým špecifickým emblémom a lištou, pričom rovnaký znak nájdeme aj na dverách batožinového priestoru, na prednej dvojici blatníkov, veku nabíjacieho konektora či plastovom kryte elektromotora pod kapotou.

Žlté lakovanie, typické pre elektrické Mini, získali vonkajšie spätné zrkadlá i orámovanie loga na diskoch kolies. Rovnaký odtieň potom prenikol aj do kabíny, kde zdobí tlačidlo "štartovania" elektromotora, obohatí aj volič prevodovky a detaily na digitálnom prístrojovom štíte pred vodičom.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.