Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2021, 00:00

Vynovená legenda v elektrickej verzii. S kilometrami doslova čaruje

Vyskúšali sme Mini Cooper SE po facelifte, ktorý potešil skvelou spotrebou. Nezabúdajte však, že za štýl sa platí.

Vynovená legenda v elektrickej verzii. S kilometrami doslova čaruje
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

V júli minulého roka sme v týždňovom teste vyskúšali prvý elektrický pokus od značy Mini Cooper. Išlo o elektromobil Mini Cooper SE a aby sme boli úprimní, zanechal v nás zmiešané dojmy. Dá sa naň totiž pozerať z dvoch strán. Mal svoje limity v rámci dojazdu a keďže išlo o trojdverovú verziu, nebolo tu veľa priestoru nazvyš.

Auto však bolo praktické v inom smere. Práve vďaka malým rozmerom je ideálnym do mestskej džungle, v ktorej hravo zaparkujete, otočíte sa, vyšprintujete z červenej. Malé elektrické žihadielko navyše výborne odhadovalo svoje možnosti s dojazdom a so železnou presnosťou nám dávalo na známosť, koľko kilometrov máme pred sebou. 

Po vyše roku tu máme faceliftovú verziu, a tak sa poďme pozrieť na to, ako si celkovo počínal aktuálny najmladší elektromobil od Mini.

Novší dizajn, čistokrvné Mini

Dvadsať rokov po predstavení novodobého Mini prichádza jeho najmodernejšia generácia. Pri pohľade na nové Mini vám bude v každom prípade jasné, že ide o toto legendárne auto. Pôvodný zámer bol vytvoriť prémiové vozidlá v segmente malých automobilov a Miník i dnes predstavuje obratnosť a nezameniteľný vzhľad.

​Novší dizajn exteriéru ho posúva podľa tvorcov do takzvaného puristického svetla. Predná časť má aktuálne expresívny vzhľad a nechýba jej charakteristická mriežka chladiča. Tá je ešte dominantnejšia ako predtým. Šesťuholníkový rámik zaberá viac miesta a nechýbajú ani typické okrúhle LED svetlomety.

Miesto pozičných svetiel nahradili vertikálne otvory na vstup vzduchu a vo výsledku sa to postaralo o lepšie aerodynamické vlastnosti, teda lepšie prúdenie vzduchu okolo kolies. Sú tu i nové kontúry blatníkov a bočné smerovky zabudované do ich mriežky sú vybavené LED technológiou.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.