Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2021, 11:36

Ako správne skladovať pneumatiky a ktoré sú už na odpis? Poradíme, čomu sa vyhnúť

Poradíme, ako správne uschovať pneumatiky či kompletné kolesá mimo sezóny. Dajte si záležať aj na dôkladnej kontrole.

Ako správne skladovať pneumatiky a ktoré sú už na odpis? Poradíme, čomu sa vyhnúť
Zdroj: Dreamstime

S postupným príchodom teplého počasia by si mali vodiči vyhradiť istý čas aj na jarnú údržbu vozidla pred nadchádzajúcou sezónou. Jedným zo základných prvkov je pochopiteľne prezutie zimných pneumatík za letné, avšak ako sme vás už v nedávnom článku informovali, ak si s výmenou vzhľadom na vašu lokalitu a čas jazdy nie ste istí, úkon o niekoľko týždňov odložte.

Skoré prezúvanie na letné pneumatiky totiž na jar nie je tak kľúčové ako pred zimou, kedy vás na cestách môže prekvapiť sneh alebo poľadovica. V tomto období ste teda voči nepríjemným nástrahám a výkyvom počasia vyzbrojení, takže si s výmenou pokojne dajte na čas. Tých niekoľko týždňov jazdy na letných plášťoch navyše im nijak zásadne neublíži. 

Ak sa už ale neviete dočkať letného obutia, jazdíte najmä cez deň, primárne po meste a v južných oblastiach, vedzte, že aj následné skladovanie pneumatík mimo sezónu je veľmi dôležité. Pri nesprávnom postupe plášte ľahko znehodnotíte a pred ďalšou sezónou si následne budete búchať hlavu o stenu s nutnosťou kupovať nové. Ako teda ušetriť peniaze, vyhnúť sa poškodeniu a kedy už sú pneumatiky na odpis?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.