Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2021, 14:35

S prezúvaním pneumatík sa neunáhlite. Rozhoduje hneď niekoľko dôležitých faktorov

Ak si nie ste výmenou či podmienkami v ktorých prevažne s vozidlom jazdíte istí, odložte prezúvanie zimných pneumatík na tie letné ešte o niekoľko týždňov neskôr.

S prezúvaním pneumatík sa neunáhlite. Rozhoduje hneď niekoľko dôležitých faktorov
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Prelom marca a apríla, ktorý sa už pomaly blíži, sa berie v automobilových kruhoch všeobecne ako obdobie prezúvanie zimných pneumatík na tie letné. Už dnes teploty počas dňa stúpajú k 10 a viac stupňom Celzia a mnohých vodičov takéto teplejšie počasie teda láka odložiť zimné "drapáky". Veď slovenská legislatíva prikazuje ich osadenie na aute iba v prípade súvislej vrstvy snehu.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že výmene všetky podmienky prajú. Ešte pred samotným úkonom si však položte dôležitú otázku - kde, ako často a kedy s vozidlom jazdíte. Okrem priemernej teploty nad sedem stupňov Celzia je totiž nutné brať do úvahy i oblasť a čas, kde auto využívate a podľa toho nastaviť správne načasovanie prezúvania. 

Výmena za "letné" neponáhľa

Zima nás tento rok v nižších polohách príliš nepotrápila a posledné dni prevláda skôr bez zrážkové polooblačné až slnečné počasie. Počas nocí však na mnohých miestach poriadne prituhuje a to ešte nie sú ideálne predpoklady na uloženie zimných pneumatík na letný spánok. Okrem toho, v niektorých častiach Slovenska môže byť situácia ešte podstatne odlišná.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.