Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.12.2020, 00:00

Toto sú najväčšie automobilové novinky tohto roka. Nechýba prémia a "ľudová" voľba

Ktoré vozidlá počas uplynulých 12 mesiacov predstavili výrobcovia svetu a ktoré patria k tým, čo najviac v očiach verejnosti zarezonovali?

Toto sú najväčšie automobilové novinky tohto roka. Nechýba prémia a "ľudová" voľba
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Tento rok bol pre ľudí i firmy náročný a nevyhol sa tomu ani automobilový priemysel. Hoci výrobcov potrápila pandémia koronavírusu, vládne pandemické obmedzenia, príchod prísnejších emisných limitov a úpadok predajov nových áut, ich ponuky obohatili mnohé zaujímavé modely.

Keďže autosalóny boli naprieč svetom poväčšine zrušené, premiéry automobilových noviniek teda prebiehali najčastejšie online formou, na malých podujatiach s výraznými hygienickými a bezpečnostnými obmedzeniami, vynechané boli následne aj prvé jazdy s modelmi a spoznávali sme ich zväčša až po príchode na slovenský trh v rámci redakčných testov alebo krátkych úvodných "domácich" jázd.

Aj napriek všetkým týmto komplikáciám bol rok 2020 bohatý na nové vozidlá a to mnohokrát v podobe úplne nových generácií. Z naozaj početného zástupu noviniek sme pre vás vybrali niekoľko pre náš trh najzaujímavejších a tých, ktoré v očiach Slovákov i svetovej verejnosti zrejme najviac zarezonovali.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 96% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.