Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2020, 15:40

Technologický kráľ prichádza. Mercedes predstavil svoju novú špičkovú vlajkovú loď

Novú triedu S bude možné objednať od polovice septembra a prvé kúsky prídu k zákazníkom v priebehu decembra tohto roka.

Technologický kráľ prichádza. Mercedes predstavil svoju novú špičkovú vlajkovú loď
Zdroj: Daimler

V záplave septembrových noviniek nemožno prehliadnuť vrchol luxusu od Mercedesu-Benz, ktorý zažil svetovú premiéru počas stredajšieho online debutu. Po niekoľkých avízach priamo zo značky, približujúcich niektoré detaily novej generácie Triedy S, sme sa dočkali i oficiálnej premiéry.

A podobne ako tomu bolo aj v minulosti, aj v tomto prípade ide o vozidlo nesúce označenie "kráľ technológií". Pritom to vôbec nie je prehnané tvrdenie, čo dokazujú aj desiatky strán v tlačovej správe.

Ľahšia, väčšia, luxusnejšia

Predstavenie modelu môžeme odštartovať exteriérom, ktorý si všimnete pri vozidle ako prvý. Nová generácia "Ska" na dĺžku narástla v bežnom prevedení o 54 milimetrov (celkom 5179 milimetrov), predĺžená verzia potom o 34 milimetrov (celkom 5289 milimetrov).

Rovnako možno nájsť nárast rozmerov v prípade výšky a to o 10 milimetrov pri klasike a 12 milimetrov u predĺženej verzii. Na šírku vrátane zrkadiel je však novinka užšia o 21 milimetrov a medzigeneračne dokonca o 60 kilogramov ľahšia.

Vzhľadovo sa Trieda S podriadila aktuálnemu dizajnovému jazyku výrobcu a pôsobí luxusne, uhladene i dynamicky zároveň. Prihliadnuc na rozmery však ide  skutočne o loď - vlajkovú loď. Rázvor potom narástol o 71 milimetrov na 3106 milimetrov pri krátkej a o 51 milimetrov na 3216 milimetrov pri predĺženom variante.

To poteší cestujúcich, nakoľko priestrannosť bude nepochybne úchvatná. V interiéri dominuje úplne nové dizajnové riešenie a najmä centrálny obrovský displej systému MBUX (s vylepšeným hlasovým ovládaním) zgrupujúc všetky podstatné nastavenia vozidla a systémov. Nechýba však ani nový multifunkčný volant, veľký 3D digitálny prístrojový štít a špičkový head-up displej. Ten bude premietať údaje do virtuálnej podoby, akoby pred autom vo vzdialenosti 10 metrov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 61% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.