Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2020, 15:40

Technologický kráľ prichádza. Mercedes predstavil svoju novú špičkovú vlajkovú loď

Novú triedu S bude možné objednať od polovice septembra a prvé kúsky prídu k zákazníkom v priebehu decembra tohto roka.

Technologický kráľ prichádza. Mercedes predstavil svoju novú špičkovú vlajkovú loď
Zdroj: Daimler

V záplave septembrových noviniek nemožno prehliadnuť vrchol luxusu od Mercedesu-Benz, ktorý zažil svetovú premiéru počas stredajšieho online debutu. Po niekoľkých avízach priamo zo značky, približujúcich niektoré detaily novej generácie Triedy S, sme sa dočkali i oficiálnej premiéry.

A podobne ako tomu bolo aj v minulosti, aj v tomto prípade ide o vozidlo nesúce označenie "kráľ technológií". Pritom to vôbec nie je prehnané tvrdenie, čo dokazujú aj desiatky strán v tlačovej správe.

Ľahšia, väčšia, luxusnejšia

Predstavenie modelu môžeme odštartovať exteriérom, ktorý si všimnete pri vozidle ako prvý. Nová generácia "Ska" na dĺžku narástla v bežnom prevedení o 54 milimetrov (celkom 5179 milimetrov), predĺžená verzia potom o 34 milimetrov (celkom 5289 milimetrov).

Rovnako možno nájsť nárast rozmerov v prípade výšky a to o 10 milimetrov pri klasike a 12 milimetrov u predĺženej verzii. Na šírku vrátane zrkadiel je však novinka užšia o 21 milimetrov a medzigeneračne dokonca o 60 kilogramov ľahšia.

Vzhľadovo sa Trieda S podriadila aktuálnemu dizajnovému jazyku výrobcu a pôsobí luxusne, uhladene i dynamicky zároveň. Prihliadnuc na rozmery však ide  skutočne o loď - vlajkovú loď. Rázvor potom narástol o 71 milimetrov na 3106 milimetrov pri krátkej a o 51 milimetrov na 3216 milimetrov pri predĺženom variante.

To poteší cestujúcich, nakoľko priestrannosť bude nepochybne úchvatná. V interiéri dominuje úplne nové dizajnové riešenie a najmä centrálny obrovský displej systému MBUX (s vylepšeným hlasovým ovládaním) zgrupujúc všetky podstatné nastavenia vozidla a systémov. Nechýba však ani nový multifunkčný volant, veľký 3D digitálny prístrojový štít a špičkový head-up displej. Ten bude premietať údaje do virtuálnej podoby, akoby pred autom vo vzdialenosti 10 metrov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.