Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.12.2020, 11:24

Kia dosiahla skvelý úspech. Jej nové SUV získalo špičkové bezpečnostné ohodnotenie

Nová Kia Sorento je dostupná v celej Európe, pričom predaj nového plug-in hybridného prevedenia sa spustí počas prvého štvrťroka 2021. 

Kia dosiahla skvelý úspech. Jej nové SUV získalo špičkové bezpečnostné ohodnotenie
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Len nedávno sme vás informovali o skvelou úspechu najbezpečnejšieho Seatu histórie, ktorý dokázal aj napriek aktuálne sprísneným pravidlám bezpečnostných testov organizácie Euro NCAP dosiahnuť päťhviezdičkové ohodnotenie. Metodika sa pritom mení každé dva roky, aby vedela dôkladne vyhodnotiť čoraz prepracovanejšie a technológiami nabité modely áut.

Podľa nového hodnotiaceho systému organizácie došlo napríklad k nahradeniu tradičného nárazu auta do deformovateľnej bariéry so 40-percentným prekrytím - nezodpovedala realite na ceste, kde sa vodiči skôr stretajú s pohybujúcimi sa prekážkami. Test teda nahradil náraz s mobilnou bariérou, ktorá bude simulovať stret dvoch vozidiel pri rýchlosti 50 kilometrov za hodinu s 50-percentným prekrytím.

​Momentálne informuje o vynikajúcom výsledku prísnych testov aj kórejská automobilka Kia s jej novou generáciou športovo-úžitkového vozidla Sorento. Celý modelový rad, vrátane pripravovanej plug-in hybridnej verzie, dostal od poprednej európskej nezávislej organizácie pre testovanie bezpečnosti maximálne hodnotenie päť hviezdičiek.

Skvelý úspech

Za ochranu dospelých cestujúcich si vyslúžilo Sorento 82 percentné hodnotenie, 85 percent dostalo za ochranu detských cestujúcich, 63 percent za ochranu chodcov a 87 percent v kategórii bezpečnostných asistenčných systémov, ktorých je v novinke skutočne celý zástup.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.