Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.10.2020, 11:04

Rodinnný Ford sa zbavuje bežných benzínových motorov. Na výber budú už iba dve možnosti

Automobilka Ford vo svojej správe oznámila, že sto percent produkcie modelu Mondeo s benzínovým motorom nahradí variantom s obľúbeným plnohodnotným hybridným pohonom.

Rodinnný Ford sa zbavuje bežných benzínových motorov. Na výber budú už iba dve možnosti
Zdroj: HN/Alžbeta Harry Gavendová

Model Ford Mondeo patrí k úspešným a obľúbeným zástupcom rodinne zameraných áut na trhu a má za sebou i pomerne bohatú tradíciu, veď prvá generácia sa objavila na svete už v roku 1993. Od tej doby prešiel tento rad celým zástupom inovácií, modernizácií a vylepšení, pričom dnes je v ponuke značky vo svojej v poradí štvrtej generácii (hoci nesie označenie Mk5).

Medzičasom sa do portfólia dostupných motorizácii pridal i plnohodnotný hybrid, ktorý ponúka možnosť jazdy na čisto elektrický pohon bez toho, aby vodiči museli riešiť dobíjanie akumulátora z externého zdroja.

Hybridné prevedenie Mondea sme si pred časom vyskúšali i priamo u nás v redakcii

​Plne hybridný pohon patrí medzi technické riešenia, ktoré zákazníkom spoločnosti majú pomôcť s prechodom na elektrický pohon s plnou dôverou. Riešenie nájde uplatnenie najmä u zákazníkov, ktorí túžia po vyššej kultivovanosti a hospodárnosti jazdy, ale nemajú možnosť využívať externé dobíjanie vozidla.

Mondeo Hybrid napríklad za prvých sedem mesiacov tohto roka zvýšil svoj podiel na celkovom objeme predaja v Európe o 25 percent v porovnaní s celým vlaňajším rokom. Dnes tak už tvorí viac ako tretinu celého objemu predaja tohto radu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 66% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.