Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2020, 13:35

Klimatizácia, ktorá rieši častý a nepríjemný problém. Do svojich áut ju zavedie kórejská značka

Mnohé "neduhy" používania klimatizácie, ale aj celkové zvýšenie komfortu či úrovne vetrania v kabíne, má za úlohu zlepšiť sústava troch technológií od Hyundaiu Motor Group.

Klimatizácia, ktorá rieši častý a nepríjemný problém. Do svojich áut ju zavedie kórejská značka
Zdroj: Hyundai

Automobilky sa zaoberajú digitalizáciou, displejmi, rôznymi technológia a konektivitou, no na jeden zo základných prvkov výbav sa trochu pozabudlo. Klimatizácia akoby zastala v čase a príliš veľkých zmien sa za posledné roky v masovom ponímaní nedočkala. Skupina Hyundai Motor Group však chce aktuálne priniesť inovácie, ktoré potešia nejedného vodiča či cestujúceho.

Predstavila totiž hneď tri nové technológie, ktoré majú prispieť k zlepšeniu kvality vzduchu vo vozidlách a tiež vytvoreniu príjemnejšieho vnútorného prostredia pre zákazníkov. Ako tvrdí samotná automobilka, Hyundai si uvedomuje rastúce obavy týkajúce sa kvality ovzdušia a preto predstavila novinky s označením „After-Blow“, „Multi-Air Mode“ a „Fine Dust Indicator“.

Uvádzané technológie sa spočiatku predstavia vo vybraných modeloch vozidiel v Kórei a v blízkej budúcnosti sa postupne dostanú aj do výbav vozidiel značiek Hyundai, Kia a luxusnej odrody Genesis.

Technológia After-blow

Výrobcovi sa podarilo vyriešiť častý problém, ktorý trápi nespočetné množstvo majiteľov áut. Ide o tvorbu zápachu i baktérii vo výparníku, ktorý po jazde zostane nevysušený. Takéto vlhké prostredie je najmä v kombinácii s teplým počasím ideálnym miesto pre tvorbu baktérií a s tým súvisiaceho zápachu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.