Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2022, 15:05

Najlepšie predaje v celej histórii. Rolls-Royce trhá rekordy vďaka týmto faktorom

Kráľ medzi výrobcami vozidiel dosiahol obrovský úspech. Luxusná automobilka Rolls-Royce zverejnila výsledky za uplynulý rok 2021.

Najlepšie predaje v celej histórii. Rolls-Royce trhá rekordy vďaka týmto faktorom
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Cena jedného auta od Rolls-Royce sa pohybuje rádovo v stovkách tisíc eur. Vrchná cenová hranica týchto ultra luxusných automobilov pritom prakticky neexistuje. Výrobca totiž ponúka nekonečné možnosti personalizácie vozidla a svojim klientom vychádza v ústrety v rámci každého ich "výstrelku". 

Chcete si dať vygravírovať do akéhokoľvek vami zvoleného odtieňu kože rodinný erb? Pre výrobcu to nie je žiadny problém. Želáte si mať nad hlavou vernú kópiu hviezdnej oblohy v deň vášho narodenia? Alebo si zabudovať do palubnej dosky galériu s umením? To všetko sa dá.

Automobilka patriaca pod krídla BMW Group sa aktuálne pochválila svojimi rekordnými ročnými predajmi, ktoré vzrástli o takmer polovicu v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020. Výsledok je tak vôbec najvyšší za 117-ročnú históriu značky.

Pozrite si niektoré luxusné kúsky z dielne Rolls-Royce:

Rekordné čísla z Číny, Severnej a Južnej Ameriky

Spoločnosť dodala zákazníkom presne 5 586 automobilov, teda o 49 percent viac ako za rovnaké obdobie v roku 2020. Toto celkové číslo zahŕňa rekordný predaj vo väčšine regiónov, vrátane Veľkej Číny, Ameriky, Ázie, Tichomoria a v mnohých krajinách po celom svete.

Základom mimoriadne silného produktového portfólia bolo v tomto roku hneď niekoľko faktorov. Do ziskov najviac prispela možnosť zákazkových úprav v rámci programu Bespoke. Zároveň, rok 2021 bol prvým kompletným kalendárnym rokom, kedy bol dostupný nový model Ghost. Práve Ghost patrí k najobľúbenejším kúskom značky.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 52% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.