Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.01.2022, 14:05

Revolučné riešenie, ktorým zmeníte farbu auta jedným tlačidlom. Má to však háčik

  • V spolupráci so skladateľom filmovej hudby Hansom Zimmerom prináša BMW špecifické zvuky pre elektromobily.
  • Model BMW iX Flow s technológiou E Ink je prvé vozidlo na svete, ktorého vonkajšiu farbu možno zmeniť stlačením jediného tlačidla.
Revolučné riešenie, ktorým zmeníte farbu auta jedným tlačidlom. Má to však háčik
Zdroj: BMW

Okrem premiéry elektrického modelu BMW iX M60 uviedla nemecká automobilka na výstave spotrebnej elektroniky Consumer Electronics Show, teda CES 2022 v americkom Las Vegas aj ďalšie novinky. Tie súvisia priamo so spomínaným modelom elektromobilu, pretože nemecký výrobca aj doň uvádza veľkú sériu inovácií. 

Individualita a emócie

Zážitok z jazdy má BMW aj vo svojom slogane. Aktuálne majú v ňom ústrednú úlohu zohrávať nové režimy My Modes, ktoré v interiéri vytvoria nový používateľský zážitok. Vďaka režimom s označením Expressive a Relax budú mať zákazníci BMW v budúcnosti k dispozícii ďalšie spôsoby, ako prispôsobiť nastavenia vozidla konkrétnej situácii a nálade.

V novom režime My Mode Expressive sa aktívny zážitok z jazdy spája s emotívnou atmosférou v interiéri. K tomu bude patriť zmena vzhľadu zakrivených displejov Curved Display, kde sa objavia výrazné farby a abstraktné vzory. Zároveň sa ozvú aj nekonvenčné zvuky v interiéri. Tie patria pod hlavičku BMW IconicSounds Electric pre plne elektrické modely BMW. Tie budú intenzívne reagovať na jazdnú situáciu.

Technológia BMW E Ink:

Ohnuté displeje na BMW Curved Display, aktivované pomocou tohto režimu My Mode, pochádzajú zo spolupráce s medzinárodne uznávanou čínskou multimediálnou umelkyňou Cao Fei. Režim Digital
Art Mode priamo v modeli BMW iX M60 prináša mnohé interakcie pomocou svetelných prvkov, ktoré sa neustále menia, pohybujú a navzájom súvisia.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.