Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.01.2022, 09:27

BMW predstavilo vrchol elektrických SUV. Prináša to najlepšie z troch svetov

Novinka BMW iX M60 ponúka oficiálny dojazd 575 kilometrov a výkon cez 600 koní. Dostupná bude počas leta 2022.

BMW predstavilo vrchol elektrických SUV. Prináša to najlepšie z troch svetov
Zdroj: BMW

Len pred nedávnom sme vám v redakčnom teste predstavili elektrickú novinku na slovenskom trhu s označením BMW iX xDrive 40. Aktuálne však bavorský výrobca dopĺňa svoje elektrifikované portfólio modelom, ktorý v sebe ukrýva poriadnu beštiu. Je to nová technologická vlajková loď BMW iX M60.

BMW Group tak uvádza tretí, ešte výkonnejší model svojej prémiovej triedy. Doteraz sem patril BMW iX xDrive 40, BMW iX xDrive 50 a aktuálne eMko má spájať podľa slov výrobcu to najlepšie z troch svetov i, X a M.

M60-tka teda predstavuje vrchol elektrifikovanej série i, berie si inšpiráciu v rámci robustnejších automobilov s označením X a tiež je vybavená kvalitnými vlastnosťami z oblasti športovej divízie M.

História divízie M siaha 50 rokov nazad, pričom aktuálny prírastok je podľa BMW doslova míľnikom v jej histórii. Spolu s BMW i4 M50 predstavujú vstup divízie BMW M do oblasti elektrifikovaných výkonných automobilov.

​Novinka iX M60 spája myšlienku trvalej udržateľnosti s dizajnom moderného Sports Activity Vehicle a s dynamickými jazdnými vlastnosťami.

Vyše 600 koní

V porovnaní s dvoma spomínanými modelmi iX je nové iX M60 vybavené najvyšším výkonom. Ukrýva v sebe dva elektromotory s výkonom až 455 kW, teda v prepočte 619 koní, ktoré majú k dispozícii maximálny krútiaci moment až 1 100 Nm. Tento elektromobil tiež vyštartuje z nuly na stovku za najkratší čas spomedzi spomínaných iX xDrive 40 a iX xDrive 50, teda za 3,9 sekundy. Jeho maximálna rýchosť činí 250 km/h, no jeho dojazd je medzi modelom iX xDrive 40 a iX xDrive 50.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.