Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2013, 02:02

Takto by mohlo vyzerať jedno z najrýchlejších Audi

Automobilka ukázala koncept, ktorý stavia na hybridnej technológii.

Audi Quattro Sport

Audi Quattro je legendárnym modelom, ktorý pochádza z osemdesiatych rokov minulého storočia. O nástupcovi športového kupé sa hovorí už dlho, no zdá sa, že inžinieri z Audi už pracujú na finálnom nástupcovi.

 

Nový koncept sa síce dizajnovo príliš nevzdialil od predchádzajúceho, ktorý Audi ukázala už v roku 2010 v Paríži, no aj napriek tomu je úplne odlišný. Vozidlo dostalo omnoho silnejší motor, ktorý pracuje na hybridnej technológii. Elektromotor s batériami rozdeľuje svoju silu medzi všetky štyri kolesá a pomáha napríklad pri rozbehoch. Superšporty P1 od McLarenu či LaFerrari od Ferrari používajú obdobnú technológiu. 

Audi Quattro Sport

Žltý koncept získal pod kapotou 4 l benzínový osemválec s výkonom až 700 koní a krútiacim momentom 590 Nm. Rýchlosť 100 kilometrov za hodinu by mal atakovať už pri 3,7 sekundách a maximálna rýchlosť by mala dosahovať 305 kilometrov za hodinu. To sú v konečnom dôsledku lepšie údaje než pri Audi RS6 Avant, nie však lepšie ako Audi R8.

 

Ako najväčšie mínus pôsobí hmotnosť vozidla. Tá dosahuje približne 1 850 kilogramov, čo je pri dvojdverovom kupé vysoká hodnota. Zapríčinená môže byť práve hybridným pohonom. Či automobilka ukáže koncept aj na nadchádzajúcom autosalóne vo Frankfurte, je zatiaľ otázne. 

Audi Quattro Sport

Zdroj: carbuzz.com

Snímky: Audi