Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2015, 02:06

Nový Superb mieri medzi elitu. Päť dôvodov, prečo uspeje

Má obrovský priestor, techniku a dokonalejší podvozok. Škoda poskočila o level vyššie.

Čerstvú novinku sme si mohli naživo ochytať a porozrávať sa o nej aj so šéfdizajnérom Škody, Jozefom Kabaňom. Nový Superb je úplné iné auto ako doteraz a s predchádzajúcim má spoločné len meno. Medzi päť základných dôvodov patrí: 

1.Dizajn  - Ten je výborný. Auto vyzerá a pôsobí veľmi mohutne, elegantne a dravo. Superb dostane nový imidž, ktorý sa ponáša na Audi či BMW

2.Bezpečnostné systémy - Novinka je výborne vybavená. Auto po celý čas sleduje vodiča, upozorňujeho ho na únavu, drží v jazdnom pruhu, kontroluje mŕtvy uhol či dokonca v prípade infarktu prevezme riadenie a zastaví na krajnici. 

3.Technika - Auto poskytne aj dokonalejší palubný systém, ktorý si rozumie s telefónmi od Applu alebo s operačným systémom Android. Navyše novinka konečne dostala aj parkovaciu kameru či vyhrievané čelné sklo. 

4.Podvozok - Síce zatiaľ Škoda ukázala  Superb len na statickej prezentácii, podľa technických parametrov používa novú platformu MQB od Volkswagenu.

Navyše jeho podvozok je adaptabilný a poskytuje rôzne možnosti nastavenia. Superb má však aj o osem centimetrov dlhší rázvor. Skrátka spĺňa všetky parametre, aby jazdil dokonalejšie ako jeho aktuálna verzia. 

5.Priestor - V tomto je Superb jednoznačným kráľom. Na nohy či v kufri máte rekordne veľa miesta, ktoré konkurencia jednoducho nemá. Až na miesto pre hlavu na zadných sedadlách. Vyšší sa stále budú môcť búchať o strop. 

Prečítajte si viac detailov o novom Superbe 

Snímky: Autor, Škoda

Súvisiace články