Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2015, 18:45

Jeremyho Clarksona chcú Rusi. Hviezda Top Gear môže skončiť v Moskve

Moderátora si vyžiadala armádna stanica, ktorá si myslí, že zmení aj jeho názor na ruské autá.

Obľúbený, ale kontroverzný moderátor Jeremy Clarkson obľúbenej motoristickej show Top Gear bol začiatkom mesiaca stiahnutý z vysielania po roztržke s producentom, ktorého podľa médií udrel kvôli tomu, že mu tím nezabezpečil po natáčaní večeru.

Top Gear sleduje asi 350 miliónov ľudí. Ide o jedenu z najúspešnejších relácií BBC. Ročne zarába asi 70 miliónov eur. Viac než milión fanúšikov z celého sveta krátko po stiahnutí Clarksona z programu podpísalo petíciu proti jeho odvolaniu. Na jeho pomoc pribehol aj britský premiér David Cameron. Ani to však šéfov BBC neobmäkčilo.

„Milý Jeremy, vysielacia spoločnosť ruských ozbrojených síl Zvezda Vám ponúka spoluprácu. Priali by sme si, aby ste sa stal vedúcim motoristickej relácie našej televíznej stanice v Moskve. Budeme veľmi potešení, ak pricestujete do Ruska začiatkom apríla, aby sme spoluprácu osobne prerokovali, "hovorí sa v ruskej ponuke, zverejnenej na webe stanice. Clarksonová odpoveď však ešte nie je známa.

Zvezda pripomenula, že v Top Geare sa v minulosti objavili aj výdobytky sovietskeho automobilového priemyslu a sám moderátor je aj veľkým fanúšikom vojenskej techniky. „Rusko a ruské autá síce až doteraz kritizoval, ale možno zmení názor, až sa stane vedúcim programu našej stanice", myslia si náčelníci armádne stanice.

iDnes.cz

František Dvořák

Snímka: Reuters

Súvisiace články