04.02.2016, 14:38

Radikáli sa chválili prvým vlastným tankom. Mala to byť veľká sláva, nebola

Radikáli sa chválili prvým vlastným tankom. Mala to byť veľká sláva, nebola

Radikálne palestínske hnutie Hamas vyhlásilo, že nedávno postavilo vlastný tank. Na jeho výrobu vraj boli použité diely z izraelského tanku, ktorý bojovníci Hamasu získali pred dvomi rokmi. Má predstavovať hrozbu pre ich izraelských nepriateľov, ale tým skôr hrozí, že sa urehocú k smrti.

Stroj radikáli s pompou predviedli minulý týždeň počas sprievodu na pohrebe siedmich členov Hamasu, ktorí zahynuli pri zrútení tunelu v blízkosti izraelskej hranice, píše sa na portáli Telegraph.

Bližší pohľad, či skôr akýkoľvek pohľad, však prezrádza, že o skutočný tank nejde. Ofir Gendelman, hovorca izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, spustil vlnu výsmechu, keď na svojom účte na sociálnej sieti Twitter napísal: "Hamas sa včera pochválil prestavaným izraelským tankom. Pre vašu informáciu, tanky nie sú vyrobené z dreva a nestoja na kolesách."

Ďalšie vtipy sa rýchlo hromadili:

Pozadu nezostal ani politický súper Hamasu, Fatah, a vytvoril plagát, kde sa píše: "Môžu povzbudiť svojich podporovateľov s ... kanalizačným potrubím a laminátovými doskami?"

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.