Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2021, 14:35

Detaily robia celok. Jedno z najlacnejších SUV na trhu je teraz ešte lepšie

Na cestách zapôsobí komfortom i dynamikou, no nezľakne sa ani terénu. Na niekoľko hodín sme sadli za volant modernizovanej Dacie Duster v okolí francúzskeho Paríža.

Detaily robia celok. Jedno z najlacnejších SUV na trhu je teraz ešte lepšie
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Medzi skutočne cenovo dostupné športovo-úžitkové vozidlá dnes patrí len naozaj hŕstka ponúkaných modelov. Ak opomenieme už trošku archaickú, no v teréne len ťažko prekonateľnú Ladu 4x4 "Niva", medzi najobľúbenejších patrí práve rumunská Dacia Duster. Auto vhodné pokojne aj pre rodiny ponúka veľa muziky za málo peňazí a pritom sa nestratí ani v teréne. 

Keď prišiel na svet facelift aktuálnej druhej generácie, na prvý pohľad sa z dizajnového hľadiska nič nezmenilo. Ono, Duster aj dnes pôsobí pomerne sviežim dojmom a na cestách rozhodne nebude robiť svojim majiteľom hanbu. Aj napriek tomu značka prišla s niekoľkými detailnými úpravami, ktoré vozidlu vdýchnu opäť o niečo čerstvejší vzhľad a posunú jeho vlastnosti. Aby vydržal na trhu zas nejaký piatok.

​Ako sa hovorí, detaily robia celok a to v prípade modernizovanej Dacie Duster platí absolútne do bodky. Výrobca sa rozhodol, že nebude meniť to, čo funguje. Svoju pozornosť teda zameral iba na jemné vylepšenie toho, čo už dôverne poznáme a po čom zákazníci túžili. A funguje to. Presvedčili sme sa o tom na prvých jazdách v okolí francúzskeho Paríža. A dojmy?

Vizáž so zameraním na funkciu

Takže áno, vylepšený Duster stále vyzerá ako aktuálny Duster, zmenená však bola výplň prednej masky a zákazníci už automaticky získavajú aj takmer plne LED technológiou podporované svetlomety. Na klasické žiarovky sa však stále spoliehajú napríklad diaľkové svetlá. Diódy v "stretávačkách" určite aj napriek tomu oceníte.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.