Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2021, 00:00

Špičkové modely na asfalt i mimo neho. Toto sú najlepšie elektrické autá súčasnosti

Ako v skutočnosti fungujú novinky Porsche Taycan a dobrodružne ladený súrodenec Taycan Cross, o ktorých hovorí výrobca iba v superlatívoch?

Špičkové modely na asfalt i mimo neho. Toto sú najlepšie elektrické autá súčasnosti
Zdroj: TopSpeed.sk

Je už klišé tvrdiť, že Porsche robí len výnimočné produkty. Kedysi to tak zrejmé nebolo, no s príchodom nového storočia takmer bezvýhradne platí, že ktorýkoľvek typový rad - či najmenší 718 Boxster, alebo najväčší Cayenne patria k tomu najlepšiemu čo dané triedy áut ponúkajú.

Áno, sú tu aj oveľa drahšie a exkluzívnejšie autá ako tvorí Porsche. Ale takmer žiadne z nich nie je o toľko lepšie. A všetky tieto atribúty platia aj o športovom elektromobile Porsche Taycan. Cenovo sa hýbe na porovnateľných úrovniach ako viaceré zavedené modely, takže klientov cenou zásadne neprekvapí a neodradí.

Ako sme zistili, skoro všetkým si vás dokáže získať. Je len štipka vecí, ktoré môžeme Taycanu vyčítať a elektrický pohon či zdĺhavé nabíjanie to teda určite nie sú. Test Porsche Taycan, presnejšie dvoch Porsche Taycanov v jednom videu je na Slovenské a České pomery výnimočný. Pozrite si ho vo videu vyššie.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.