Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2021, 00:00

Dostupná voľba vo svojej top forme. Dacia sa v segmente posunula rapídne vpred

Obľúbený kompakt Dacia Sandero prichádza v novej generácii. Pozornosť pritiahol už pri svetovej premiére, aký je však v reálnom svete?

Úspešnú históriu pod krídlami Renaultu začala rumunská automobilka Dacia písať ešte v roku 2004. V roku 2008 následne priniesla zákazníkom kompaktný model Sandero, ktorý v zásade ponúkal len to, čo majiteľ skutočne potrebuje a využije. Žiadne pozlátka a zbytočnosti. Len jednoduchosť v technike, spracovaní a zároveň nemožno nespomenúť ani veľmi priaznivú cenu.

Zákazníci s obmedzeným rozpočtom na to reagovali pozitívne a netrvalo dlho, kým reálne predaje prevýšili pôvodné očakávania značky. Rovnaký recept ctí výrobca dodnes, avšak jeho posledné počiny si už rozhodne nezaslúžia byť cieľom posmeškov. Dôkazom je i testovaná najnovšia generácia Sandera v outdoorovej verzii Stepway, ktorú sme v uplynulom týždni vyskúšali.

Štýlový kabát

Medzigeneračný posun a základ na novej platforme vidieť už na prvý pohľad. Sandero vyzerá atraktívne, a to už vo svojej základnej klasickej verzii. S verziou Stepway to automobilka posunula ešte ďalej a za model sa rozhodne nebudete hanbiť. Pribudli plastové ochrany karosérie v podobe upravených nárazníkov či lemovaní blatníkov, chrómové detaily v maske chladiča a pekné svetlomety s LED technológiou a dennou vnútornou grafikou v tvare písmena Y.

Tá už, mimochodom, patrí k absolútnemu štandardu tohto modelového radu. Zadná časť je následne čistá, jednoduchosť „narúšajú“ len koncové svetlomety a niekoľko decentných liniek. Medzi zaujímavosti patria strešné pozdĺžne nosiče, ktoré si viete jednoducho otočiť do priečneho smeru za pomoci dodatočného kľúča. Ďalšou sú disky kolies, ide o plechové kolesá, avšak zakrytované atraktívnymi puklicami. Vo výsledku teda mnohí okoloidúci ani nespoznajú, že nejde o hliníkové elektróny.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.