Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2021, 11:32

Najštýlovejší mestský elektromobil? Toto je porovnanie dvojice horúcich adeptov

Ako v teste obstojí talianska elegantná "kabelka" a anglická elektro-motokára? Proti sebe sa postavili Fiat 500e a Mini Cooper SE.

Najštýlovejší mestský elektromobil? Toto je porovnanie dvojice horúcich adeptov
Zdroj: TopSpeed.sk

Ak v najbližšej dobe majú nejaké elektromobily dávať zmysel, sú to bez najmenších pochýb práve mestské myšky. Druhé alebo tretie autá do rodiny, ktoré sa nebudú primárne používať na viac, než na približne 150 kilometrov denne. 

V redakcii TopSpeed.sk sa preto podrobne pozreli na dvoch zástupcov najštýlovejších mestských elektrických autíčok súčasnosti. Ohromný úspech a obľubu so spaľovacími motormi dokázali po niekoľko generácií. Predaje každú z týchto automobiliek doslova kľúčovo držali v plusoch.

Kompletnú videorecenziu si môžete pozrieť nižšie:

Je viac než zrejmé, že plne elektrické batériové verzie týchto ikon v najbližších rokoch na tieto doterajšie úspechy úplne nenadviažu, otázne skôr je, či a koľko sa ich vôbec podarí predávať. Ak už teda voliť malé štýlové mestské elektroauto do rodiny, ktoré by to malo byť?

Test nového talianskeho Fiatu 500e proti britskému Mini Cooperu SE v mnohom porovnáva dve dlhoročné, až legendárne mestské ikony nových retro áut, pri ktorých je dizajn a štýl až na prvom mieste. 

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.