Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2021, 00:00

Viac ako 600 koní aj na každý deň? Vyskúšali sme absolútny vrchol ponuky z Mníchova

BMW M8 Coupé Competition stojí na najvyššom mieste v ponuke športovej divízie BMW M. A na prejave i šialených parametroch je to nepochybne cítiť.

Skromný dom v okolí Bratislavy, jednoizbový byt zhruba v jej centre, tisíc dovoleniek v Chorvátsku pre menšiu rodinu alebo približne 158 priemerných mesačných miezd Slováka podľa Štatistického úradu pre rok 2020.

To všetko predstavuje suma 178-tisíc eur, alebo teda cena nami testovaného BMW M8 Coupé Competition. Práve sa pozeráte na najlepší model z produkcie ostrej divízie BMW M, aký si v súčasnosti môžete od mníchovského výrobcu vôbec zaobstarať.

​Samozrejme, pre „menej náročných“ sa začína cena novinky na hodnote 152 500 eur, no ak prirátame takmer štvortisícové lakovanie Frozen Marina Bay Blue, Balík M Competition za takmer 17-tisíc eur alebo rad ďalších príplatkových prvkov, naša výsledná suma atakujúca takmer 180-tisíc nie je vôbec nedosiahnuteľná. Práve naopak.

Brutálny výkon

BMW M8 Coupé Competition teda rozhodne nepatrí k vozidlám pre bežných smrteľníkov a u mnohých zrejme zostane len nereálnym snom, no pokúsime sa vám priblížiť jeho schopnosti, prednosti i niektoré slabšie stránky. Áno, aj model s takouto cenovkou môže v istých oblastiach ťahať za kratší koniec, avšak vy mu to radi odpustíme. Stavte sa.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.