Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2021, 12:20

Najlepšie auto sveta vás bude poriadne rozmaznávať. Toto je chrám luxusu a pohodlia

Rolls-Royce je v dnešnej pretechnizovanej dobe poctou starým majstrom. Úcta k tradíciám a fascinácia vecami, ktoré nepotrebujete, k Rollsu proste patrí. Vitajte na palube novinky menom Ghost.

Najlepšie auto sveta vás bude poriadne rozmaznávať. Toto je chrám luxusu a pohodlia
Zdroj: Rolls-Royce

Test modelu od Rolls-Royce by asi mal začať od zadných dverí. Otvoríte ich, u moderných modelov z Goodwoodu tradične smerom dozadu, a pomáha vám pri tom elektromotorček. Nastupovanie do toho chrámu je jednoduché, podlaha je vysoká a prahy nízke, aby ste si nezašpinili drahé nohavice, píše iDNES.cz.

Trochu sa zdráhate, tie na omak neskutočne príjemné supertučné koberce z vlny extra huňatých kaledónskych oviec nechcete zašpiniť. Keď ostych prekonáte, uvelebíte sa v kresle a na zatvorenie dverí postačí stlačenie tlačidla na zadnom stĺpiku. Ďalšie ovládajú napríklad záclonky.

​Deťom v sedačkách nahradí tablety hviezdna obloha - do stropu sú zabudované svetelné vlákna; dospelým sa to však tiež veľmi páči. Ak potrebujú pracovať, sú tu elektricky výklopné stolíky a nechýbajú ani tablety infotainmentu. A šampanské.

Za lakťovou opierkou je box s pohármi a chladeným priestorom pre fľašu, pracuje v dvoch režimoch, aby ste sa nedopustili neodpustiteľného faux pas a nechladili archívny sekt na teplotu štandardného a naopak. A teraz za volant. Ono už totiž dávno neplatí, že si majiteľ k Rollsu zaobstaráva aj šoféra, práve model Ghost si 80 percent európskych zákazníkov šoféruje samo.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.