Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2021, 00:00

Sedan, z ktorého nechcete vystúpiť. Skúsili sme absolútny vrchol luxusu od BMW

Týždeň s novým BMW 740Ld nám priblížil, ako by vyzeral svet očami finančne zabezpečeného manažéra.

Sedan, z ktorého nechcete vystúpiť. Skúsili sme absolútny vrchol luxusu od BMW
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

V našich redakčných testoch sa venujeme najskôr dojmom a špecifikáciám, pričom cenovku skúšaného modelu si nechávame vo väčšine prípadov na záver. Tentoraz však spravíme výnimku, aby ste si už hneď na úvod článku urobili predstavu o tom, v akej galaxii sa pochybuje BMW radu 7 a do akej ho ešte vyberavý náročný zákazník môže poslať.

Vo verzii 740Ld sa totiž tento prvotriedny prémiový sedan odráža od sumy 113-tisíc eur a ak sa vám už teraz zatočila hlava, vedzte, že po prirátaní množstva príplatkových prvkov sa ľahko dostáva na našu cifru 179 458 eur. A to nemusí byť koniec.

​Nie je sa čo čudovať, ide o absolútny vrchol z produkcie mníchovskej značky, pričom niektoré voliteľné doplnky vás vyjdú aj na takmer 20-tisíc eur. Príkladom je BMW Individual kompozícia s M Sport prvkami, 12-tisícový balík Executive Lounge alebo takmer päťtisícové prémiové ozvučenie Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System.

Z pohľadu vodiča

Po dizajnovej stránke modelu niet čo vyčítať a nebudeme sa jej podrobne venovať. Aj napriek kontroverznej gigantickej maske chladiča máme z exteriérovej podoby auta veľmi dobrý pocit a páči sa nám rešpekt, ktorý z novinky vyžaruje. Ono je niekedy nutné model len uvidieť naživo, aby ste jeho tvarom naozaj prišli na chuť.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.