Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2021, 00:00

Keď nič viac netreba. Toto je rodinný španielsky kombík za slušné peniaze

Aké dojmy v nás zanechala nová generácia obľúbeného Seatu Leon vo vyhotovení Sportstourer a dostupnej výbave Style?

Keď nič viac netreba. Toto je rodinný španielsky kombík za slušné peniaze
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Obmedzený rozpočet na kúpu vozidla nemusí byť v dnešnej dobe zásadným problémom. Okrem niekoľkých možností financovania a zaobstarania sú totiž na trhu v ponuke aj najrôznejšie modely či vyhotovenia, ktoré dávajú zákazníkom bohatý priestor vybrať si alebo nakonfigurovať auto presne podľa svojich predstáv.

A niektoré "ľudové" vyhotovenia rozhodne nemusia byť škaredé, obmedzujúce či nekomfortné. Dôkazom je aj nedávno testovaný rozumne navolený Seat Leon v praktickej verzii Sportstourer (kombi), ktorý má azda všetko, čo potrebujete a dokáže byť príjemným spoločníkom bez výrazných kompromisov i so sympatickou cenou.

Benzín ako ideál?

Na počiatočnej priečke v ponuke španielskeho výrobcu stojí Seat Leon so skromným litrovým benzínovým motorom a výkonom naladeným na 66 kW. Je to príjemná voľba pre nenáročných záujemcov, problémy však môžu nastať pri častom využívaní auta v zaťažení a plnom obsadení.

Vtedy je už rozhodne lepšou voľbou aktuálne nami testovaný 1,5-litrový benzínový agregát TSI s maximálnym výkonom na úrovni 96 kW, ktorý zaistí dostatočnú dynamiku a príjemnú spotrebu paliva. Obavy z vysokého apetítu teda nie sú na mieste a motor nám to dokázal už v hneď niekoľkých testovaných modeloch koncernu Volkswagen.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.