Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.05.2021, 00:00

Otestovali sme Ford, ktorý dáva prednosť rozumu. V teréne dokáže zahviezdiť

Ford Ranger XLT si skvele poradí s každodennými výzvami aj v spolupráci so slabším dieselom či šesťstupňovým manuálom. A pritom vôbec nevyzerá zle.

Otestovali sme Ford, ktorý dáva prednosť rozumu. V teréne dokáže zahviezdiť
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Zabudnite na pozlátko a luxus. Vyskúšali sme Ford Ranger v prevedení XLT, ktorý je ideálnym spoločníkom na každý deň i ťažkú robotu. Keď sa povie pick-up, väčšina si predstaví prerasteného obra s korbou plnou kameňa a stroho vybaveným interiérom. A tak by to po správnosti aj malo byť, no nie?

Lenže časy sa menia a aj modely, ktoré boli navrhnuté primárne za účelom pomoci v ťažkých podmienkach a ako pravá ruka pri neľahkej práci, postupne vymäkli. Nemyslíme to teraz tak, že by už nevyšli na miesto, kde bežné autá na možný výjazd ani len nepomyslia.

​Skôr narážame na samotnú myšlienku karosárskeho variantu a tiež vybavenia kabíny. Kožené čalúnenie, obrovské displeje, najrôznejšie technologické vymoženosti a dizajnové doplnky, kvôli ktorým sa už aj ľahšieho terénu budete báť. Veď nechcete ani pomyslieť na to, že by ste oškreli tie štýlové disky, že?

Niekedy sú pick-upy dneška jednoducho naozaj skôr náradím pre odvoz nákupov z obchodných centier, kde sú čoraz častejším zjavom, než ako poslušný praktický sluha pri práci. Testovaný Ranger XLT je akýmsi kompromisom.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.