Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2021, 16:15

Vyskúšali sme štýlovku od BMW. Nebude to mať ľahké, má jeden výrazný nedostatok

BMW X2 xDrive 25e má veľmi rozumnú spotrebu, ak sa o jeho nabíjanie pravidelne staráte. To môže byť pre istú skupinu ľudí kameň úrazu.

Vyskúšali sme štýlovku od BMW. Nebude to mať ľahké, má jeden výrazný nedostatok
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Do písania tohto textu sa púšťame trochu nesvoji. Snáď najdlhšie sme sa rozhodovali, aký uhol pohľadu zvoliť pri hodnotení BMW X2 25e. Hľadieť mu skôr na jazdné vlastnosti, alebo sa viac zamýšľať všeobecne nad jeho plug-in hybridnými schopnosťami? Z našich skúseností ide totiž o dve rozdielne emócie. V priebehu článku sa o ne podelíme.

Na začiatok len upresníme, že verziu X2 ponúka výrobca aj v dieselovom či benzínovom prevedení. V zásade sa tieto tri typy vozidiel líšia okrem pohonných jednotiek aj batožinovým priestorom, ktorý má plug-in hybrid menší o 60 litrov, teda jeho kufor je tu s objemom 410 litrov. Ako inak, je za tým umiestnenie akumulátora.

​Práve ten môže aj za ďalšiu zmenu, ktorou je hmotnosť. A hoci tá je u rôznych modelov v ponuke mierne rozdielna, ide približne o sto kilogramov. Plug-in je zároveň od kolegov celkovo o 1,4 centimetra nižší (1512 mm) a tiež má o 15 litrov menšiu nádrž ako dieselové prevedenie a o 15 - 25 litrov menšiu ako benzínové kusy. Jeho nádrž má teda len skromných 36 litrov.

Prípadného majiteľa však môže potešiť, že plug-in hybrid má najlepšie zrýchlenie. Rozdiel závisí od konkrétnej motorizácie, no papierovo je v každom prípade o pár desatín sekundy lepší. Z pohľadu dynamiky teda oproti súrodencom víťazí.

Dizajn

BMW použilo na zaradenie tohto auta do konkrétnej triedy svojské onačenie. Nie je to pritom SUV, ani crossover. Je to podľa nich SAC, teda Sport Activity Coupé, športovo-aktívne kupé. Či sa vám exteriér po dizajnovej stránke páči, necháme na vás, no nám sa celkovo pozdával.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.