Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.03.2021, 00:00

Prvá jazda s modelom, ktorý má zmeniť pohľad na Opel. Otvára novú éru značky

Nový crossover Mokka prichádza pomaly na Slovensko a my sme na niekoľko hodín vyskúšali jeho elektrickú verziu. Aký zanechala dojem?

S elektromobilmi sa v poslednom čase na automobilovom trhu akoby roztrhlo vrece. Ich obľúbenosť u zákazníkov rastie, infraštruktúra sa rozširuje, tlak Európskej únie na emisie sa zvyšuje a výrobcom teda nezostáva nič iné, než čoraz viac presadzovať i alternatívne elektrifikované pohony.

U niektorých modelov sa začlenenie elektromotora podarí lepšie, u iných toto riešenie ešte trochu pokrivkáva​. Nás po rannom prevzatí štýlovej novinky značky Opel zaujímalo, ako na tom bude práve novo prichádzajúca Mokka-e, respektíve Electric.

​Výrobca si totiž na svojom crossoveri dal skutočne záležať a podľa jeho slov má zmeniť pohľad verejnosti na značku i udávať "trend" pre ďalšie chystané vozidlá nesúce logo s bleskom. Podotýkame, nové logo s bleskom, avšak o tom neskôr. Ako jazdí?

Ticho, komfort a rýchle nabíjanie

Nasadáme do auta, stláčame trochu skryté tlačidlo štartovania motora pod volantom a počujeme tiché prebúdzanie pohonného ústrojenstva so ​signálom, ktorý vám dáva najavo pripravenosť k jazde. Na palubnom počítači svieti s plne nabitým akumulátorom dojazd necelých 320 kilometrov, čo nie je natoľko vzdialená hodnota od údajov výrobcu - ten hovorí o rádiuse 322 kilometrov podľa reálnejšieho štandardu WLTP.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.