Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2021, 00:00

Model, ktorý rozdeľuje verejnosť. Vyskúšali sme najväčšie SUV-kupé od Mercedesu

  • Model GLE Coupé nemeckého výrobcu patrí v portfóliu k dôležitým členom, u zákazníkov si totiž za roky pôsobenia získal značnú popularitu.
  • Ako je na tom v novej forme? Nedokonalosti sa hľadajú ťažko.

Segment športovo-úžitkových áut už dnes netvoria iba obludne prerastené vozidlá na vysokom podvozku so zameraním primárne na terén. Vzhľadom na stúpajúcu popularitu si SUV modely prerazili cestu do ponúk najrôznejších značiek a postupom času začali pribúdať i najrôznejšie odrody týchto automobilov.

Sú tu napríklad kompakty určené skôr do mestskej premávky, stredne veľkí zástupcovia kombinujúci praktické rozmery s dobrou vnútornou priestrannosťou či kupéčka so štýlovo rezanou zadnou časťou. No a práve posledný spomínaný typ aj po rokoch pôsobenia na trhu rozdeľuje zákazníkov na dva tábory.

​Tí, ktorým sa dizajnové riešenie s klesajúcou strechou páči a tí, ktorých takto tvarovaná karoséria nezaujala a sú zásadne proti. V najnovšom teste vám poskytneme bližší pohľad na najväčšieho člena SUV-kupé rodiny nemeckej automobilky Mercedes-Benz a to konkrétne model GLE Coupé v naftovej verzii 400d. Čo stojí proti a čo v prospech kúpy?

Nezabíjajte ho

Kedysi ste pod kapotou takto veľkých modelov nachádzali prevažne šesťvalce či dokonca osemvalce, ktoré svojim charakterom dotvárali celkový dojem z vozidla. No časy sa menia a oba druhy už pomaly vymierajú, veď na spaľovacie motory celkovo sa zo strán bruselských predstaviteľov "poľuje" už nejaký ten piatok, v snahe pretvoriť ich na ekologickejšie varianty, hybridy či elektromobily.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.