Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.12.2020, 14:10

Rodinné MPV ešte nevymreli. Vyskúšali sme úspornú alternatívu dnešných SUV

Komfortné nastupovanie, elektrický pohon a benzín. Aký bol život s prémiovým rodinne zameraným plug-in hybridom BMW 225xe Active Tourer?

Rodinné MPV ešte nevymreli. Vyskúšali sme úspornú alternatívu dnešných SUV
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Zelené poznávacie značky sú na cestách celkom jasným znamením, že máte dočinenia s elektromobilom alebo autom s hybridným pohonom. V redakcii nám na test pristal presne takýto kúsok, teda plug-in hybridný model BMW 225xe Active Tourer. Len nedávno sme pritom testovali podobný model od konkurencie Mercedes-Benz A250e, u ktorého sa však náš baworák mierne začervenal.

Prečo? To sa už dozviete v nasledujúcich riadkoch. Nezameniteľné črty BMW v podobe predných ľadviniek a tvarov by ste spoznali za každých okolností. I keď sú na súčasnú dobu už v skutočnosti pomerne malé, neprekážalo nám to a pekne zjemňovali prednú masku. Tá pôsobí o niečo menej drsne, ako jej noví kolegovia.

​Celý “nos” je zúžený, na čom má zásluhu aj tvar adaptívnych LED svetlometov. Na robustnosti autu pridávajú len mohutnejšie nasávače vzduchu v prednej spodnej časti. V rámci dizajnu je aj napriek tomu, že ide o rodinne zamerané auto, novinka skôr ostrejšie rezaná a skvele k vzhľadu ladili 18-palcové disky obuté runflatmi.

Tie síce neponúkali najvyšší komfort na našich cestách, no na pohľad vyzerali veľmi dobre. Otázka je, či uprednostňujete komfort alebo vizáž. Ak už ste mali dočinenia s touto značkou, viete, že v niektorých prípadoch naozaj pocítite profil krajiny. Reč je o typicky tuhšom mníchovskom podvozku.

Osobne sa nám však na aute najviac páčila iná vec. Je to jeho zvýšený posed, ktorý poskytuje maximálne komfortné nastupovanie i vystupovanie. Pri bežných sedanoch idete s váhou tela smerom k zemi, pri veľkých SUV doslova vystupujete nahor, no v tomto prípade je to mimoriadne pohodlný kompromis, pri ktorom sa len telom posuniete do strany.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.