Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.12.2020, 00:00

Kompaktný Mercedes, s ktorým ušetríte. Vďaka vychytávke vás však neobmedzuje

Kompaktný crossover GLA 250e vás dokáže zbaviť dlhého času stráveného na nabíjačke. Ako sa mu však v HN počas skúšobného týždňa celkovo darilo?

​Elektromobily a elektrifikované vozidlá začínajú tvoriť čoraz väčšiu súčasť našich každodenných životov. A zatiaľ čo pred rokmi boli skôr na okraji ponuky, dnes sa stávajú dôležitým článkom portfólia automobiliek.

Tie ich uvádzajú na trh pre splnenie emisných limitov, ale aj kvôli tomu, že im postupne zákazníci prichádzajú na chuť. A nečudujeme sa. Síce osobne stále nepatríme k zarytím fanúšikom elektrifikovaných alebo plne elektrických áut, postupom času však prichádzajú do ponúk výrobcov riešenia a modely, ktoré naozaj dávajú zmysel a ktoré začínajú byť praktické aj pre širší okruh ľudí.

​Dôkazom tohto napredovania je aj novinka z dielne nemeckej prémiovky. Do rúk sme totiž na týždňový test dostali plug-in hybridný crossover Mercedes-Benz GLA 250e.

Dostatok výkonu a rýchle nabíjanie

Na filozofii využívania plug-in hybridu, kedy model nabíjate v domácich podmienkach za pomoci wallboxu počas noci a cez deň jazdíte prevažne na elektrinu, sa nič nemení. Jednoducho, pre toto by si človek mal PHEV kupovať.

Ak sa vám potom náhodou elektrina minie alebo ste sa vydali na dlhšiu cestu, k dispozícii máte ešte klasický benzínový pohon či kombináciu elektromotora a v tomto prípade benzínovej "jednatrojky" (118 kW).

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.