Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2020, 12:10

Toto je najmodernejší a najtichší Ford na trhu. K dokonalosti mu nechýba takmer nič

Ako dopadol podrobný videotest očakávanej novinky Ford Kuga v naftovom prevedení s pohonom všetkých štyroch kolies?

Toto je najmodernejší a najtichší Ford na trhu. K dokonalosti mu nechýba takmer nič
Zdroj: Youtube.com/TopSpeed.sk

Nový model Kuga značky Ford je v Európe vôbec prvý, ktorý táto automobilka ponúka s takmer všetkými dnes bežnými pohonmi. To znamená, že okrem benzínových a dieselových prevedení existuje taktiež ako hybrid či plugin-hybrid dobíjaný z externého zdroja.

Kompetentní o ňom dokonca tvrdia, že je najtichším vozidlom v ich ponuke a zároveň predstavuje tiež najmodernejší model súčasného portfólia výrobcu s logom modrého oválu.

Vo videoteste nižšie horúca novinka všetky tieto tvrdenia do bodky potvrdzuje, no ukáže aj mnohé ďalšie silné stránky moderného rodinného SUV, ktorému k súčasnej možnej dokonalosti veľa nechýba. Vlastne, takmer nič.

Potešujúcim faktom je prítomnosť 456-645 litrového batožinového priestoru, ktorý sa ukrýva pod elektricky otvárateľným vekom kufra s až extrémne tichým chodom. Dá sa povedať, že zrejme najtichším z pomedzi akejkoľvek konkurencie.

O pohon sa v testovanom vozidle staral naftový dvojlitrový štvorvalec s výkonom 140 kW (190 koní), krútiacim momentom 400 Nm a zrýchlením na stovku za 8,7 sekundy. Model spolupracoval s osemstupňovou automatickou prevodovkou, pričom cena sa vyšplhala na sumu 42 190 eur.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.