Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2020, 11:35

Najobľúbenejšie BMW vo výkonnej verzii za 80-tisíc eur. Spotrebou vás dostane

Prekvapivo veľa priestoru i komfortu. Aký dojem zanechalo BMW M340i po týždni a kde sú jeho slabé stránky?

Najobľúbenejšie BMW vo výkonnej verzii za 80-tisíc eur. Spotrebou vás dostane
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

“Baworáka ti kúpil?” zakričal nám šofér z vedľajšieho auta, keď nám podľa dopravných predpisov dával prednosť. Podobných poznámok, či už na adresu auta alebo na adresu ženského pohlavia sme si počas testovania BMW M340i vyslúžili dosť. Len s máloktorým autom zažijete toľko nálepiek. Na druhej strane, aj to je reklama značke, ktorá je v určitom zmysle symbolom bonitnejších majiteľov.

Červenooranžová strela

Faktom je, že toto trojkové BMW mimoriadne pútalo pozornosť, a to nie len vďaka pomerne vznešenému vzhľadu, ale aj farbou. Toto však nebude lamentácia nad predsudkami, ale menší text o tom, ako sa v športovejšie ladenom aute, ktoré poháňa až 374 koní, cíti bežný šofér. Radostí z jazdy bolo neúrekom, no nechýbal ani komfort a istota. 

​M340i nekričí na všetky strany, že je športovec. Ladné tvary elegantne kryjú výkon motora a nenájdete tu žiadne prvoplánové krídelká, spoilery či iné zvláštne vytŕčajúce časti. Samozrejme, pozorné oko si všimne mohutnejšie predné nárazníky s nasávačmi vzduchu M-paketu, rovnako aj športovejšie koncovky výfukov. 

Toto auto nie je žiadny drobec. Kým model BMW M235i na nás pôsobil na pohľad oveľa čipernejšie a agilnejšie, trojka vyzerá dôstojne a dospelo. Má dĺžku cez 4,7 metra a mohutnú prednú časť. Pochybnosti o prípadnej nude však stratíte v momente, keď auto naštartuje, alebo sa lepšie zapozeráte na veľké príplatkové brzdové kotúče na zadnej i prednej sade devätnásť palcových kolies.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.