Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.12.2020, 14:50

Octavia posúva latku poriadne vysoko. Vyskúšali sme verziu, s ktorou ušetríte najjednoduchšie

Ako funguje najzákladnejšie elektrifikované prevedenie štvrtej generácie Škody Octavia? Na test sme dostali mild-hybrid e-TEC s litrovým trojvalcom.

Octavia posúva latku poriadne vysoko. Vyskúšali sme verziu, s ktorou ušetríte najjednoduchšie
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Koncom minulého roka sa svetu predstavila štvrtá generácia Octavie, spolu s Fabiou nepochybne najobľúbenejšieho vozidla mladoboleslavskej značky Škoda. Oproti predchádzajúcej tretej generácii, ktorá rozprúdila diskusie najmä svojim kontroverzným faceliftom, sa novinka posúva technologicky i dizajnom poriadne vpred. 

Nechýba pritom prvýkrát v histórii modelového radu ani rozsiahla elektrifikácia pohonov, pričom Octavia má teraz naozaj až extrémne bohatú ponuku najrôznejších motorizácií. Do rúk sa nám v tomto roku už dostala bežná naftová verzia, horúce novinky v podobe plug-in hybridného prevedenia iV či ostrého variantu RS iV a teraz prichádza na rad azda najjednoduchší typ na šetrenie s označením e-TEC, ktorému sme doteraz nevenovali pozornosť.

​V tomto prípade sa teda upriamime najmä na jazdné vlastnosti či motorizáciu ako takú, nakoľko dizajn a technológie v kabíne sme sa už dostatočne preverili v predchádzajúcich testoch. U verzie e-TEC sa v tomto ohľade totiž nemení nič a stále ide o atraktívny kúsok, ktorý bude podľa nášho názoru zrejme najžiadanejší. Prečo?

Šetríte bez obmedzení

Najsilnejším argumentom pre kúpu tohto prevedenia s označením e-TEC je tichý, hladký chod a nízka reálna spotreba. Ak totiž nad naftou ohŕňate nos, jazdíte prevažne kratšie trasy, reálne nepotrebujete jazdiť výhradne na elektrickú energiu (Octavia iV) alebo nemáte k dispozícii možnosť nočného nabíjania plug-in hybridu, práve najjednoduchší mild-hybrid je vhodná voľba. Je určený v zásade pre každého, neobmedzuje, nemusíte riešiť žiadne dobíjanie či manipuláciu s káblami a pritom dokážete efektívne šetriť. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.