Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2020, 11:35

Španielsky kombík ponúka skvelý kompromis. Nezabúda ani na priestor či technológie

  • Po kompaktnom hatchbacku sme v redakcii HN vyskúšali aj praktickejšie orientovanú kombi verziu Sportstourer.
  • V čom nás Nový Seat Leon zaujal a kde má menšie medzery? 
Španielsky kombík ponúka skvelý kompromis. Nezabúda ani na priestor či technológie
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Boli časy, kedy sa ľudia otáčali len za drahšími autami. Už na pohľad bolo vidno, ktorá automobilka je “bonitnejšia” a môže si dovoliť dať nejakú tú korunu navyše za naozaj príťažlivý dizajn. Snáď nikto sa bežne nerozplýval nad autami strednej triedy.

V posledných rokoch sa však situácia mení. Svoje o tom vie napríklad vynovené portfólio Peugeotu, pričom jeho hlavný dizajnér Gilles Vidal aktuálne múti vody v Renaulte. Prerodom si prešli aj iné značky a my sme mali podobný pocit práve v novom Seate Leon. 

​Náš Sportstourer sme si hneď pri prvom stretnutí zvedavo obzerali. Príťažlivá predná maska a ešte lepšie tvarovaná zadná časť. Vo výbave FR mu to mimoriadne pristalo a my hneď na úvod prezradíme, že tento horkokrvný Španiel nás počas týždňa milo prekvapil.

Dizajn

Štvrtá generácia Seatu Leon čakala na svoj čas osem rokov. Následne sa objavila v dvoch základných prevedeniach ako príťažlivý hatchback či praktický kombík. Prvý menovaný sme vám priniesli v teste už pred niekoľkými týždňami a teraz nastal čas aj na rodinnejšiu verziu, teda Seat Leon Sportstourer. 

Ako sme spomínali vyššie, spravil na nás dojem. Mohutnejšiu prednú časť má na svedomí i posun áčkového stĺpika smerom dozadu a vynovenú masku chladiča s motívmi diamantu skvele dopĺňali štýlové svetlá. Z profilu vyzeralo auto mimoriadne elegantne, čomu dopomáhali čisté tvary tiahnuce sa v tenkých linkách cez dvere až do zadnej časti. Jemne sa vyvyšovali, čo opticky dvíhalo Seatu dlhšie pozadie smerom nahor. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.