Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2020, 11:20

Drsniak i navoňaná štýlovka. Znovuzrodená legenda z Nitry dokáže v teréne zázraky

Pôvodný Defender vydržal vo výrobe dlhých 33 rokov. Po štvorročnej prestávke sa legenda vrátila. S úplne iný vzhľadom i technikou bude lákať tiež úplne iný druh záujemcov.

Drsniak i navoňaná štýlovka. Znovuzrodená legenda z Nitry dokáže v teréne zázraky
Zdroj: Land Rover

Hovorilo sa, že skončí. Definitívne. A že sa nikdy nevráti. O štyri roky neskôr bolo všetko inak. Daniel Craig sa do role Jamesa Bonda vrátil. A v poslednej bondovke Nie je čas zomrieť naskočil do nového Land Roveru Defender, ktorý na tom bol úplne rovnako ako on - keď v roku 2016 končil, tvrdilo sa, že definitívne. Bez náhrady.

Teraz je späť. Ale na rozdiel od Bonda už to nie je úplne on. Kým agent 007 sa nikdy nemení, z legendárneho "defíku" nezostala skrutku na skrutke. Z praktického, nepohodlného, ​​drsného offroadu pre lesníkov a vojakov sa stalo luxusné, štýlové SUV. Veľmi štýlové, píše iDNES.cz.

​"Nástupné" plechy na kapote sú len na ozdobu, na tento plast určite nestúpajte; oko potešia milé detaily ako strešné oválne okno v štýle starého Defendera. Rezerva na piatych dverách je štýlová, ale aj praktická, nezaberá miesto v kufri. A že vám príde kryt na bočnom okne v kufri podivný? Tam sa pri kúpe expedičného balíčka osadia kanistre na vodu.

Nový Defender sa narodil do úplne inej doby než ten pôvodný. V 108 stránkovom katalógu je ponuke motorov venovaná jediná strana s veľmi stručným popisom, z ktorého je jasné, že motor je čímsi, čo vo vozidle byť musí, nutným zlom, bez ktorého by to akosi, ehm, nešlo.

Moderných zákazníkov veľmi nezaujíma - na rozdiel od konektivity a technológií, robiacich z auta skvele ozvučený inteligentný telefón na kolesách; katalóg to rozoberá na 13 stranách. Ďalšie potom pitvú individualizáciu, personalizáciu, vychytávky a cool vecičky. Až má človek pocit, že sa bavíme o úplne inom aute než o Land Roveri Defender, kedysi drsnom offroade.

Zdroj: Land Rover

​Široká medzera medzi prednými sedadlami môže vyzerať divne, nie je však samoúčelná - môžete si nakonfigurovať rozloženie sedadiel 3 + 3, rovnako ako to mával starý Defender, k dispozícii je taktiež sedemmiestna verzia. Praktická je i "polička" pred spolujazdcom s USB nabíjačkou na mobil aj mechanickými otočnými ovládačmi klimatizácie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.