Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2020, 11:00

Len krôčik k dokonalosti? Toyota má solídnu náhradu za obľúbené modely SUV

Ako dopadol redakčný test praktického "terénneho" kombíku od japonskej automobilky Toyota s označením Corolla Trek?

Len krôčik k dokonalosti? Toyota má solídnu náhradu za obľúbené modely SUV
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Hoci o novej Toyote Corolle Trek sme počuli už minulý rok, na testovanie sa k nám dostala až v druhej polovici tohto roka. Týždeň sme tak strávili so zaujímavým kombíkom s označením Touring Sports, ktorému pod kapotou pracoval hybridný motor.

A aj keď nie je tuctovým autom, predsa len sa zamyslíte, prečo by ste si mali spomedzi mnohých modelov vybrať práve tohto Japonca. My sme dostali odpoveď už po pár jazdách, takže čítajte ďalej, či by vás presvedčila.

Výrazný dizajn

Hneď na prvý pohľad si všimnete, že auto vyzerá mohutnejšie a trochu drsnejšie, ako bežné autá typu kombi. Na jednej strane je to zrejme toyoťáckym dedičstvom, ktoré sa nebojí ísť aj do odvážnejších tvarov, ako konzervatívna európska konkurencia. Na druhej strane, Toyota Corolla Trek má o sebe dávať aj ďalšiu informáciu.

Jej cieľovou skupinou majú byť rodiny, ktorý vedú aktívny životný štýl a neboja sa ani vyrazeniam si do prírody. I keď nejde o SUV, ktoré rozrazí akýkoľvek terén, predsa len má Corolla Trek o 20 mm vyššiu svetlú výšku ako predchodca. O niečo ľahšie si tak poradí s poľnými cestami. V niektorých situáciách možno i lepšie, než niektoré crossovery.

​Na tento účel je tu i trochu viac plastu, teda ochranné kryty podvozka v prednej i zadnej časti, či bočné panely v spodnej časti karosérie. Ak sa zdá, že 20 mm nič nie je, musíme nesúhlasiť. Tomuto páru centimetrov sa totiž poďakujete pri každom neposlušnom obrubníku, pri ktorom budete parkovať.

Nám sa Corolla Trek celkovo páčila no uznáme, že nie všetkým musí byť pochuti predná maska. Mriežka chladiča je naozaj výrazná, podľa Toyoty v prevedení na spôsob včelých plástov. Agresívnejší výzor jej dodávajú aj tenké bi-LED svetlomety.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.